piątek, 8 maja 2020

Polska charytatywnie rapuje


Moc internetu, a dokładnie mówiąc "social mediów", jest ogromna. Telewizja za tym nie nadąża. W internecie rozwija się błyskawicznie akcja charytatywna: #Hot16Challenge2, która zaczęło się od raperów i hip-hopowców. Teraz w muzycznym wyzwaniu biorą udział artyści, aktorzy, pisarze, przedstawiciele różnych zawodów - nominowani przez wcześniejszych wykonawców. Każdy z nich nagrywa krótki, 16-wersowe utwór i nominuje następnych, którzy muszą utwór (tekst, muzykę) sami wymyślić - może przy czyjejś pomocy?

Celem akcji jest promocja zbiórki pieniędzy na rzecz wsparcia służby zdrowia, lekarzy, szpitali - na walkę z koronawirusem. Wirtualna Kultura przeczytała, że do piątkowego południa zebrano już 971 282,48 zł - tyle wpłaciło 25 725 osób. Po godzinie się okazało, że milion jest już przekroczony.

Nominowano już ponad 700 wykonawców. Nagrane przez nich utwory na YouTubie obejrzało 64 miliony internautów. To się w głowie nie mieści. Wśród nich jest Dawid Posiadło (ponad milion wyświetleń):

Artur Andrus też rapuje. Nagrał utwór, w którym twierdzi, że nikt go nie przepędzi z krzesła. To jest skierowane do tych, którzy tęsknią za fryzjerem. Piosenka powstała w ciągu 72 godzin:
Nominował go aktor Piotr Domagała:

Przebieg akcji można śledzić na stronie
Zbiórka pieniędzy jest pod adresem:

Liczba piosenek i ich wykonawców rośnie i rośnie. Nie ma wśród nich Wirtualnej Kultury - nikt jej nie nominuje, po protekcji się nie da. Za to się udało Norbiemu i Brzozowskiemu:

Uwaga. Ola też nie rapuje, ale za to robi przepiękne zdjęcia. Czy zgadniecie, gdzie ona utrwaliła ten nostalgiczny widok? Kliknijcie na zdjęcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Ja już wcześniej wsparłam akcje "się pomaga".
  Krysiu myślę, że zdjęcie Ola zrobiła nad Oławką.
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu, też przypuszczam, że Ola była nad Oławką.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń