czwartek, 14 maja 2020

Klasycznie na Wrocku - spotkanie internetowe nr 1

W związku z kronawirusem COVID-19 podjęto decyzję o przeniesieniu kabaretowych spotkań Klasycznie na Wrocku do internetu. Pierwsza transmisja spotkania na żywo będzie 24 maja 2020 r. o godzinie 16.00 i będzie nadawana z sali Hotelu – Ibis, a w terminie późniejszym będzie można ją otworzyć.

Jak do tej pory spotkania są dla seniorów darmowe. Trzeba będzie wejść na stronę internetową Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego Wrocek. W zakładce na żywo można będzie oglądać spotkanie kabaretowe na komputerze w domu:
Jest jednak jeden warunek. Osoby chcące oglądać programy (koordynatorzy dla grup, osoby prywatne) muszą się zgłosić do koordynatora Zbigniewa Czekalskiego
Do każdej zgłoszonej osoby zostanie wysłany kod dostępu do oglądanego programu (niby bilet). W przypadku oglądania spotkania kabaretowego na żywo lub z otworzenia przez kilka osób (małżeństwo, znajomi) na jednym komputerze trzeba zawsze podać koordynatorowi  liczbę oglądających osób. 

Osoby zapisane na spotkanie 24 maja otrzymają kody dostępu w dniach 18-22 maja drogą mailową lub esemesową. Na każdy kod można będzie uruchomić jeden komputer. W przypadku próby wpisania kodu na drugi komputer kody zostają zawieszone i transmisja przerwana - dotyczy to także oglądania programów z otworzenia. 

Program spotkania Klasycznie na Festiwalu WROCEK 

Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”. W maju mija kolejna (już 28-a) rocznica śmierci wspaniałego wrocławskiego satyryka Andrzeja Waligórskiego. Jemu i jego twórczości poświęcone będzie to spotkanie. Posłuchamy wierszy, piosenek i fraszek Andrzeja Waligórskiego oraz anegdot z nim  związanych. Gośćmi programu, oprócz Jerzego Skoczylasa, będą:
 • Marta Dzwonkowska – aktorka Teatru Muzycznego CAPITOL, 
 • Aga Damrych – wokalistka, finalistka konkursu The Voice of Poland, 
 • Leszek Niedzielski - aktor i autor, który do dziś współtworzy programy Kabaretu ELITA i radiowego Studia 202.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Oh Ah słuchało się w radiu. studia 202 Brak Waligorskiego niezastąpionego poety i satyryka.Zostala tylko ulica.LECH

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lechu,
   A czy pamiętasz "60 minut na godzinę"?

   Krystyna

   Usuń
  2. To była warszawka
   Bardzo dobra.Kraków z Piwnicą. LECH

   Usuń