sobota, 19 lutego 2022

Szukam mądrego seniora

W Internecie krąży zdjęcie ogłoszenia, które na drzewie powiesiła jakaś dziewczyna, szukająca mądrego kandydata na męża. Test mądrości polegał na odczytaniu numeru telefonu zapisanego za pomocą skomplikowanych wzorów. Na ten numer kandydat miał do niej zadzwonić. Kliknijcie na drugie zdjęcie.

Wirtualna Kultura emerytowana matematyczka i  emerytowana informatyczka pozazdrościła pomysłu. Postanowiła też wywiesić ogłoszenie. Ona poszukuje mądrego seniora. 

Nie chodzi jej o kandydata na męża, tylko o mądrego seniora, który potrafi obliczyć, o ile procent wzrosły (zmalały?) jej wymiary po dwóch latach pandemii.  Na razie Wirtualnej Kulturze udało się zapisać tylko jedną cyfrę z numeru jej telefonu. Kliknijcie na pierwsze zdjęcie i napiszcie, o jaką cyfrę chodzi.

Wirtualna Kultura koniecznie chciała się dowiedzieć, gdzie w Internecie umieszczono zdjęcie drugie. Wygląda na to, że na Facebooku Słownika polsko-polskiego:

Można tam znaleźć w komentarzach zdjęcia wielu zabawnych (błędnych ogłoszeń) z całej Polski. 


Słownik polsko-polski to program dla Polonii - spotkania prof. Jana Miodka z dr Justyną  Konarską:

15 lutego pojawił się na Facebooku komunikat: 

Spotkanie z prof. Janem Miodkiem! 

To jest znakomita okazja, żeby się spotkać i porozmawiać z prof. Janem Miodkiem i dr Justyną Janus Konarską. Zapraszamy do udziału w programie 9 kwietnia. 

Warunki uczestnictwa w programie są proste, wystarczy zainstalowany program ZOOM z kamerką internetową w komputerze. Dzięki połączeniu przez komunikator będzie można porozmawiać i zadać pytanie profesorowi Miodkowi.

W zgłoszeniach prosimy podać:

1. Imię i nazwisko
2. Skąd będziecie się z nami łączyli? (kraj/miasto)
3. Jak przedstawić Panią/Pana w programie?
4. nr telefonu kontaktowego

W każdym odcinku jeden z uczestników programu, za ciekawe pytanie, jest nagradzany książką pt. „Słownik Polsko@polski z miodkiem” z indywidualną dedykacją od profesora Jana Miodka.

Czekam na zgłoszenia wyłącznie mailowe: dariusz@fajgel.com.pl

Pozdrawiam
Dariusz Dyner

Dodatek. Autor odpowiedzi, podanej w komentarzu, zapewne korzystał z tych wzorów   - znanych ze szkoły (kliknijcie na miniaturę zdjęcia):


Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Coś mi się zdaje, że to matematyczne ogłoszenie nie jest skutecznym sposobem na znalezienie mądrego męża. Może raczej na rozwiązanie zadania domowego z matematyki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, Olu, to mnie też nie uda się znaleźć!!!

   Krystyna

   Usuń
 2. No i "zagwozdka". Wracam do szkoły.

  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak. Szczegóły rozwiązania są podane na dodatkowym zdjęciu we wpisie.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Wirtualna Kultura dostanie tyle zadan od seniorow ,ze nie bedzie miala czezasu dla nas!!!

  OdpowiedzUsuń