piątek, 11 lutego 2022

Kobiety górą w Imparcie

Wirtualna Kultura napisała dwa lata temu felieton "Babskie granie". Początkowo chciała go nazwać "Kobiety górą", ale bała się protestów mężczyzn,  

Rok temu chwaliła kobiety w felietonie: 
Występowała też w ich obronie w felietonie: 
Życie pokazuje, że mimo różnych przeciwieństw losu, kobiety górują jednak nad mężczyznami swoją aktywnością. Widać to we Wrocławiu.

Strefa Kultury Wrocław zapowiedziała nowy cykl wydarzeń w Imparcie (kliknijcie: Kobietostan):

"8 marca w Imparcie startuje nowy cykl – feministyczny, choć dedykowany nie tylko kobietom – pod nazwą „Kobietostan”. Za pośrednictwem teatru cykl podejmie ważne wątki społeczne, tematykę płci i wykluczenia. Spektaklem otwierającym będzie „Kobietostan. Chór na jedną aktorkę”. (...)

Spektakl „Kobietostan. Chór na jedną aktorkę” w reżyserii Joanny Lewickiej jest artystyczną próbą skupienia polifonii głosów niesłyszalnych w głosie jednej aktorki – reprezentantki społecznego sumienia. Głos-aktorka, niczym przewodniczka chóru w tragedii greckiej, staje się komentatorką życia i wyśpiewuje pieśń o zbiorowej tęsknocie za lepszym światem. Na scenie wystąpi założycielka Kolektywu Kobietostan, aktorka i działaczka społeczna Agnieszka Bresler."


Ta wiadomość bardzo ucieszyła Wirtualną Kulturę. Ona Agnieszkę Bresler poznała w różnych wcieleniach, a spektakl już widziała na ekranie komputera w kwietniu 2021: 
Rewelacja! Koniecznie wybierzcie się 8 marca 2022 do Impartu (ul. Mazowiecka). Spektakl trwa 60 minut:

Kliknijcie na zdjęcia. Drugie zdjęcie Wirtualna Kultura zrobiła Agnieszce na III Wrocławskim Forum Organizacji Kobiecych w Ratuszu w roku 2019,
Trzecie po spektaklu Ofelie w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (przy ulicy Ks. Witolda) w lipcu 2021:
a pierwsze  po spektaklu Wiera Gra w grudniu 2019,
Uwaga. Musicie sami poszukać na blogu, co Agnieszka Bresler "wyrabiała" z seniorkami w Żółtym Parasolu. Ostatnie zdjęcie było zrobione właśnie w Żółtym Parasolu. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: