sobota, 12 lutego 2022

Pasje Andrzeja

Znajomi Wirtualnej Kultury umieszczają często na Facebooku informacje o audycjach Radia Rodzina, które są dostępne też w internecie. Wirtualna Kultura korzysta z tej okazji. Sama kiedyś wystąpiła w cyklu "Oblicza Wrocławia", gdy przyznano jej statuetkę "Przyjaciel Seniorów" w roku 2020. 

4 i 11 lutego 2022, w cyklu "Oblicza Wrocławia", głos zabrał Andrzej Gaszewski, bardzo aktywnego senior, Król Seniorów 2021. Andrzej opowiadał o swoich pasjach, w tym o bilardzie, kręglach i fotografii. Posłuchajcie: 

Zdjęcia zrobione przez Andrzeja wielokrotnie przydawały się Wirtualnej Kulturze na blogu. 

Do pasji Andrzeja trzeba doliczyć zbieranie grzybów, jazdę na rowerze i taniec. Jaką ma kondycję pokazał kiedyś na III Wrocławskim Forum Senioralnym,
Andrzej to zawodowy aktor-amator. Występuje w wielu filmach, serialach. Z tego powodu zna tysiące polskich aktorów. Pamięta o ich urodzinach. Umieszcza na Facebooku zdjęciami z nimi i życzenia dla nich. Wirtualna Kultura aktorką-amatorką nie jest, ale zdjęcie z Andrzejem ma.  Zgadnijcie, w którym roku zrobiono je na Marszu Kapeluszy. 

Wirtualna Kultura poznała Andrzeja na jednej z wycieczek organizowanych przez Jadzię i Irka Spychalskich dla seniorów w roku 2017. 
Już wtedy przekonała się, jakie piękne zdjęcia robi Andrzej. Czy pamiętacie te zachody słońca nad Odrą - to dzieło Andrzeja, kliknijcie: 


Andrzej jest bardzo aktywnym Królem Seniorów 2021. Bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Nagrywa filmy ostrzegające przed niebezpieczeństwami, które zagrażają seniorom. Jest "żywą reklamą" Przestrzeni Trzeciego Wieku. Bierze udział w imprezach tam organizowanych dla seniorów, a relacje z nich umieszcza na Facebooku.
Z Królową Seniorów 2021 założył na Facebooku specjalną grupę. 
Informuje na niej o wydarzeniach dla seniorów. Warto na Facebook zaglądać. Co roku Andrzej wciela się w rolę Mikołaja.

Radio Rodzina nadaje wiele ciekawych cykli, m.in. dla seniorów:


Dodatek
. Wirtualna Kultura przed chwilą dostała pozdrowienia od Andrzeja z Jakuszyc. Do jego pasji zapomniała dodać narty i pływanie.
Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Wirtualna Kultura dostała mail od Małgosi z podziękowaniami za przedstawienie bardzo ciekawej sylwetki p. Andrzeja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję że następny król będzie inny

  OdpowiedzUsuń
 3. Andrzeju, gratuluję pasji.

  Jasia

  OdpowiedzUsuń
 4. Pana Andrzeja widać i słychać często...w bardzo eleganckiej formie ,urodzinowej i imieninowej przypomina nam o znanych i lubiany osobowościach filmowych i nie tylko.Nie zapomina tez o nas. Pozdrawiamy Pana Andrzeja i Wirtualną Kulturę:)

  OdpowiedzUsuń