środa, 26 stycznia 2022

Wieści z Wrocławia: "Głos Śląska" i wystawa Magdaleny Abakanowicz

Dodatek. Nagranie koncertu (kliknijcie): Koncert - YouTube 

Jak już wiecie, w piątek 28 stycznia 2022 o godzinie 19 będzie na żywo i online inauguracyjny koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Na odbudowanych organach Michael Englera zagra włoski artysta Lorenzo Ghielmi. 

Oficjalne uroczystości inauguracyjne i poświęcenie zaplanowano na czwartek 27 stycznia o godz. 16. Transmisja z obu uroczystości będzie na miejskiej stronie internetowej:

Wirtualna Kultura przeczytała na stronach parafii przy Bazylice św. Elżbiety, że w lutym będą dodatkowe koncerty organowe:


Wrocław szczyci się nie tylko organami Englera, nazywanymi "Głosem Śląska", ale też kolekcją dzieł najbardziej znanej na świecie współczesnej polskiej artystki Magdaleny Abakanowicz:
Wystawione zostały wszystkie dzieła artystki znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wystawa czasowa jest czynna od 19 grudnia 2021 do 28 sierpnia 2022 w Pawilonie Czterech Kopuł. Na stronach Muzeum są dostępne różne ciekawe materiały o wystawie i artystce.

W Muzeum Współczesnym w Pawilonie Czterech Kopuł stale coś się dzieje. Warto zaglądać na jego stronę na Facebooku, żeby o tym się dowiedzieć:


Magdalena Abakanowicz jest obecna również w innych muzeach. Nagrały one ciekawe materiały niej o i z nią:
Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Zebrałaś Krysiu najlepsze smaczki. Najlepsze..
  Będzie się czym delektować.ciesze się i bardzo dziękuję. Pozdrowka dla równie szczęśliwych.
  Pa 🙋‍♀️ Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, moje koleżanki z innych miast zazdroszczą mi kulturalnego Wrocławia.

   Krystyna

   Usuń
 2. Uważam, że zasadnie... Wrocław zawsze kulturą stał i stoi i pewnie tak będzie dalej. To cieszy dziś i na przyszłość. Miłego dnia i koncertu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za ciekawe materiały .Brawa dla Wirtualnej Kultury .
  Ala

  OdpowiedzUsuń