środa, 7 września 2022

Polska CyfrowaUwaga. Wpis zdobią zdjęcia z Florencji, przysłane przez Basię w drodze na Sardynię. Kliknijcie na miniatury zdjęć. 

Na internetowej platformie Centrum Projektów Cyfrowa Polska można przeczytać, że (kliknijcie: Biblioteka cyfrowa TVP.):

"Telewizja Polska stworzyła najbogatszą bibliotekę cyfrową zawierającą archiwalne produkcje telewizyjne w postaci filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli Teatru Telewizji, programów edukacyjnych oraz seriali. Produkcje dostępne są dla każdego na specjalnie do tego celu stworzonej platformie cyfrowej.", 

Cyfrowe produkcje TVP są dostępne dla każdego:

O projekcie Cyfrowa Polska Wirtualna Kultura pisała już w czerwcu br.
Warto to przypomnieć przed jesiennymi wieczorami. 

Jako naukową ciekawostkę można potraktować informację o udostępnionej, w ramach programu Polska Cyfrowa, przez Uniwersytet Wrocławski bazie Leopoldina m.in. zasobów naukowych:
Wśród nich jest baza cyfrowa muzeów Uniwersytetu Wrocławskiego:
Tyle tego jest, że aż "głowa boli".


Kontynuacją programu Polska Cyfrowa 2014-2020 jest program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Projekt programu został przyjęty przez Radę Ministrów w styczniu 2022, budżet około 2 miliardów euro.  
Jako jeden z celów programu podaje się budowę społeczeństwa gigabitowego w Polsce.

"Celem programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) jest wsparcie transformacji cyfrowej kraju poprzez realizację przedsięwzięć, które zapewnią: szeroki dostęp do ultra-szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom zaawansowane e-usługi publiczne, skuteczne działanie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, dostęp do danych o znaczącym potencjale do dalszego ich wykorzystywania, wsparcie rozwoju umiejętności cyfrowych oraz rozwiną współpracę międzysektorową na rzecz cyfrowych rozwiązań problemów społeczno-gospodarczych."

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz