wtorek, 20 września 2022

Ewa Pluta zaprasza na jesienną edycję spacerów po wystawach


Czytelnicy tego bloga, ale nie tylko, dobrze wiedzą kim jest Ewa Pluta i co to jest "Senior Art Walk". Wirtualna Kultura się cieszy, że znowu będzie okazja do artystycznych spotkań z Ewą. Przeczytajcie, co Ewa napisała do Wirtualnej Kultury:

"Szanowne Panie, szanowni Panowie,

miło mi poinformować, że w środę 28 września rozpoczniemy cykl spotkań wokół sztuki współczesnej w ramach projektu Senior Art Walk prowadzonego przez Fundację Art Transparent. Do grudnia 2022 roku odbędą się cztery spacery po galeriach i muzeach, w trakcie których poznamy prace artystów i artystek tworzących współczesną sztukę w różnych technikach.

Na pierwszym spotkaniu wybierzemy się na dwie wystawy:

Bartosza Zamarka „Chodź tu nie mój, dam ci nic” do Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

Obrazy tego wrocławskiego artysty zabierają widzów i widzki w krainy nie z tego świata, w których oswojone są jedynie pewne elementy znane z naszej rzeczywistości. Jednak połączone ze sobą lub zwieszone w nieidentyfikowalnej przestrzeni tworzą futurystyczne twory, czasem przywodzące na myśl architekturę, a czasem organiczne otchłanie. O swoim malarstwie opowie Państwu sam artysta.

Tomasza Opani „Na wschodzie bez zmian” w galerii Mieszkanie Gepperta.

Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku: antywojennej powieści „Na zachodzie bez zmian” Ericha Marii Remarque’a. Zarówno sam autor – weteran wojenny – jak i bohaterowie jego powieści zaliczani są do tzw. „straconego pokolenia”, którego młodość zabrała tragedia I wojny światowej. W obecnej sytuacji określenie to, ze wskazaniem na wschód, nabiera jeszcze szerszego znaczenia. Zwracając na rozciągnięty w czasie proces wywierania przez Federację Rosyjską (a wcześniej także przez ZSRR) na Ukrainę różnej formy nacisków. Ich punktem kulminacyjnym jest aktualna zbrodnicza akcja zbrojna. O swojej pracy opowie artysta Tomasz Opania.


Pierwszy jesienny spacer artystyczny będzie 28 września (środa), godzina 16.00. Ewa Pluta będzie czekać na seniorów pod Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, plac Wolności 7a. Czas trwania – około 1,5 godziny. 

Udział w spacerze jest bezpłatny. Zapisy na zapisy@arttransparent.org lub e.pluta@arttransparent.org

Ewa Pluta, 601359923

Dodatek

Uwaga. Zdjęcia przysłała Ola.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz