środa, 21 września 2022

Trzy boki trójkąta na Przedmieściu Oławskim

Wirtualna Kultura mimo upływu lat pamięta trójkąty prostokątne, równoramienne i równoboczne. Woli je od kanciastych prostokątów. Dlatego miło jej, że na Przedmieściu Oławskim jest Plac Trójkątny u zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki. To tam już w piątek 23 września Dni Trójkąta rozpocznie piątkowe kino plenerowe. Start o godzinie 20.00. 

W sobotę, 24 września, na uczestników Dni Trójkąta czeka cykl warsztatów, a także 4 tematyczne spacery (zobaczcie poniżej szczegółowy program):

 • Spacer: Ornitologia bez tajemnic 11:00-13:00, zbiórka w Parku na Niskich Łąkach
 • Spacer szlakiem kamienic 14.00-16.00, zbiórka przy LO IV
 • Spacer fotograficzny, 17:00-19:00, zbiórka na Placu Trójkątnym
 • Spacer z nietoperzami, 19:30-21:00, zbiórka na Moście Oławskim.
Finałem tego dnia będzie „Potańcówka na Oławskim!” w Centrum na Przedmieściu od 20.00 do 22.00. Zabawę będzie można kontynuować, nie zakłócając ciszy nocnej, na Silent Disco w Odrze Centrum od 22.00 do 02.00 w nocyTo kolejna dobra wiadomość: Odra Centrum przyciąga. Dzisiaj w Odra Centrum jest pokaz filmu w ramach Spółdzielni Kinowej Śródmieście, organizowany m.in. przez Żółty Parasol.

W niedzielę trójkąty będą królowały na Festynie Osiedlowym na Helikopterze (za starym szpitalem Betania) od 14.00 do 21.00 oraz na Psim Pikniku w Parku na Niskich Łąkach od 13.00 do 17.00.

Wirtualna Kultura jest fanką Dnia Trójkąta, który w tym roku rozrósł się do trzech dni - wiadomo, każdy jego bok chce mieć swój dzień. O Dniu Trójkąta pierwszy raz pisała na blogu Popowiczanie w roku 2017. Z tego powodu nawet pospacerowała po Przedmieściu Oławskim: 
Tak o tym wyjątkowym dniu pisała w roku 2021:
a w roku 2020, na początku pandemii Covid, wybrała się na Prądzyńskiego na inaugurację  nowego Centrum Aktywności Lokalnej:

Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia przysłane przez Zosię. Czyżby jesień pukała już do drzwi? Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Nigdy nie przypuszczałem bawiąc sie i grzebiąc w gruzach w trójkącie Bermudzkim (jako dziecko) ze nadejdą kiedyś czasy ze ta okolica cieszyć sie będzie tak bogatym programem kulturalno rozrywkowym. Wtedy kulturę oferowało tylko w niedziele kino Tęcza, a rozrywkę dostarczały tylko gruzy i awantury sąsiedzkie. Między innymi, pamiętam jak sią przestraszyłem, kiedy Hanka Zł. próbował ugodzić Sabinę O. przy pomocy siatki z butelkami i butelki rozprysły sie o ścianę. Poszło im o kierowcę ciężarówki , który był przystojny, ale nie charakterny bo spotykał sie równocześnie więcej niz z jedną kobietą . Czasy sie zmieniły. (Zbyszek B.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszku, dodałam link do wpisu o inauguracji Centrum Aktywności Lokalnej na Prądzyńskiego w roku 2020, które razem ze stowarzyszeniami i fundacjami zmienia oblicze dawnego "Trójkąta Bermudzkiego.

   Krystyna

   Usuń
  2. Przecudne są wspomnienia pana Zbyszka..
   Dzisiaj świetnie się bawiłam, ale kiedyś, tzw wtedy (!) zapewne powiało grozą..

   Usuń
 2. Wroclaw To miejsce ze skarbami. Gratulacje

  OdpowiedzUsuń