środa, 14 września 2022

Terenowy rajd wrocławskich seniorów - trasa 5

W programie tegorocznych Dni Seniora był XI Terenowy Rajd. Wirtualna Kultura wzięła w nim udział dzisiaj. Rok temu w czasie Dni Seniora "rajdowała" na Polanie Popowickiej - wybrała wtedy pieszą trasę rajdu:

W tym roku meta rajdu była dla niej czymś nowym: Park Widawski w Praczach Widawskich:

Na pierwszym i drugim zdjęciu są niektórzy z organizatorów rajdu. Kliknijcie na miniatury zdjęć. Pod wodzą Ewy Rapacz przygotowano cztery trasy: pieszą, nordic walking i dwie rowerowe. Wirtualna Kultura na żadną z nich się nie zdecydowała, bo:
 • nie miała roweru,
 • miała kijki do nordic walking, ale ze stacji Wrocław Mikołajów nie było o odpowiedniej porze pociągu, którym mogłaby zdążyć na miejsce zbiórki na stacji Wrocław-Osobowice,
 • dotarcie do punktu startu trasy pieszej w Świniarach wymagało najpierw dojechania komunikacją miejską do autobusu 105 na ulicy Bałtyckiej - to było dla niej zbyt skomplikowane.
W tej sytuacji sama zaczęła "kombinować" i przy pomocy Google maps wymyśliła trasę piątą: autobusowo-pieszą:
 • Na skrzyżowaniu Legnickiej i Kwiskiej wsiadła do autobusu 143.
 • Z jego okien podziwiała po drodze domy - osiedle Widawa to zupełnie nowy dla niej Wrocław.
 • Po 20 minutach jazdy wysiadła na Kminkowej w szczerym polu. Trochę się zestresowała, bo nikt na pętli autobusowej nie widział, gdzie jest rzeka Widawa i park nad nią. 
 • Musiała trochę wrócić, żeby znaleźć jakąś matkę z dzieckiem - wiadomo one chodzą na spacery, więc trasę do rzeki muszą znać.
 • Udało się! Po 15 (?) minutach maszerowania lekko spóźniona, ale zadowolona, dotarła do mety rajdu. 
Przy okazji w Praczach Widawskich odkryła na skrzyżowaniu sympatyczną kawiarnię. Zawitała do niej w drodze powrotnej (kliknijcie na zdjęcie fotela na końcu wpisu), bo musiała trochę poczekać na autobus 108, który podjeżdża prawie pod sam park. Nim wróciła "do miasta".

Na zdjęciu poniżej bardzo zadowolona Wirtualna Kultura jest z Ewą Rapacz (obie są właścicielkami statuetek "Przyjaciel seniorów"):


Tym razem Wirtualna Kultura nie wystartowała w żadnym konkursie, a było ich dużo (rzutki, taradajka, proca, rzut beretem,...). Nie przygotowała się do nich kondycyjnie. Może za rok.  Nie upiekła też kiełbaski na grillu.

  W parku jest mnóstwo nowych ławeczek i punktów edukacyjnych. Podobno są też komary, ale żaden z nich nie ugryzł Wirtualnej Kultury.

Przypomnienie

19 września, poniedziałek, godz. 10:00-17:00
Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych w ramach Dni Seniora
Miejsce: Złotnickie Centrum Spotkań (ul. Wielkopolska 7)
dojazd tramwajami w kierunku Leśnicy

Dni Seniora kończą się 21 października 2022:

Uwaga. Więcej zdjęć z parku będzie przy okazji innego wpisu.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Że też się nie poddałaś Krysiu..
  Wielkie, ogromne brawa i gratulacje!
  Wyglądacie Panie przepięknie pomimo wielu utrudnień / przygód.
  Tylko brać przykład. Pozdrówka Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, takie rajdy to fantastyczny relaks - zabawa.
   To prawdziwy cud, że zdążyłam na ten rajd. Problemy zaczęły się już na "moim punkcie startu", bo MPK zmieniło lokalizację przystanku niektórych "zawracających" autobusów na skrzyżowaniu Legnicka - Kwiska. Na szczęście bardzo miły kierowca poczekał na mnie. Brawo MPK!
   Krystyna

   Usuń