sobota, 10 września 2022

Wrocławscy Seniorzy bawią się


Uwaga. Link do grupy na Facebooku "Król i królowa wrocławskich seniorów" jest na końcu wpisu. Jest tam dużo zdjęć i filmików z inauguracji Dni Seniora 2022.

Wirtualna Kultura włożyła do zielonej (ekologicznej) torby dwa kapelusze i udała się na plac Solny w poszukiwaniu seniorów. Rozpoznała ich po kapeluszach, uśmiechniętych buziach i nogach gotowych do tańca. Tak, wrocławscy seniorze znowu nie zawiedli, co potwierdzają zdjęcia. 

Na pierwszych dwóch zdjęciach możecie znaleźć tegoroczną parę królewską - a są nimi Krystyna Seta i Alfred Kampa - zanim prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk wręczył im klucz do miasta. Na kolejnych dwóch zdjęciach widać, że tańce zaczęły się już na placu Solnym - potem były kontynuowane na Rynku. Kliknijcie na miniatury zdjęć.


Wszyscy czekali na sygnał, kiedy ruszy słynny marsz kapeluszy. Obowiązywały kapelusze i stroje z lat 70tych. Wirtualna Kultura nie zawiodła się - były spódnice bananowe i różne akcenty z tamtych lat:

 


Wirtualna Kultura nie mogła znaleźć Żółtego Parasola i dołączyła do grupy seniorów z Nadodrza. Przecież ona chciała w roku 2016 pomalować Nadodrze na kolorowo:


W marszu kapeluszy za Nadodrzem szli Cechowianie, pięknie śpiewając. Była też grupa z Radkowa i Oleśnicy. Wirtualna Kultura wreszcie mogła zrealizować swoje marzenie - przejść naokoło Ratusza i pozdrawiać turystów:
Niestety nie zdecydowała się na tańce pod sceną. Może za rok.


Uwaga. Więcej zdjęć, zrobionych przez Wirtualną Kulturę, jest w galerii:
Zobaczcie też na Facebooku - grupa Andrzeja Gaszewskiego:
Krystyna - Wirtualna Kultura 

7 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie spotkałam Cię Droga Wirtualna Kulturo na marszu kapeluszy na którym byłam z koleżankami z klubu seniora "Uśmiech". Zdecydowałam się na tańce pod sceną. Było naprawdę wesoło. Wytańczyłam się za wszystkie czasy. Pozdrawiam. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama radość...
  Popatrzeć na tak kolorową, radosną i roztańczoną grupę Seniorów.
  Nasze pokolenie! Nigdy niezawodne, ..." póki duch w narodzie i zdrowie na chodzie"...
  Brawo kochani, tak trzymamy, a może młodzi wezmą z nas przykład?
  Dzięki Krysiu za super relację, najpierwszą i najlepszą!!!
  Pozdrówka wszystkim i bawmy się póki życia!
  Majka
  Irenko, brawo - szukam Cię na fotkach, ale nie poznaję, jeszcze raz przepatrzę Galerię - może tam?

  OdpowiedzUsuń
 3. Droga Maju! Zdjęcia były robione przez bardzo wielu fotografów, ale nie wiem czy gdzieś znajdę się na jakiejś fotografii. Pozdrawiam serdecznie. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na końcu wpisu dodałam link do grupy na Facebooku, gdzie jest dużo zdjęć i filmików z inauguracji Dni Seniora.

   Krystyna

   Usuń
  2. ..super usprawnienie, wielkie dzięki Krysiu i pa pa...

   Usuń