wtorek, 20 września 2022

Mira Żelechower Aleksiun i zespół Mundinowa w Synagodze pod Białym Bocianem

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza w środę 21 września 2022 o godzinie 18tej do Synagogi pod Białym Bocianem na wydarzenie oparte na cyklu obrazów malarki Miry Żelechower Aleksiun - wstęp wolny, 

" Przewiduje się pokaz multimedialny 12 obrazów tego cyklu w połączeniu ze studiowaniem Księgi Bereszit (Księgi Rodzaju) z rabinem Boazem Paszem. Projekt zakłada czynny udział publiczności w wydarzeniu poprzez wspólne studiowanie i dzielenie się sposobem podejścia do tekstu Pięcioksięgu – Biblii w tradycji żydowskiej.

Całości towarzyszy oprawa muzyczna zespołu Mundinowa natchniona muzyką nawiązującą do religii i kultury żydowskiej. Wstęp wolny. Wydarzenie zrealizowane przez Gminę Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca."


Mira Żelechower Aleksiun razem z rabinem Boazem Pashem będą rozmawiać o tekstach pierwszej księgi Tory - Bereszit, cytowanych poprzez jej obrazy z cyklu malowane komentarze do ory Światło Midraszy.  Rozmowom towarzyszy  występ zespołu Mundinowa. Posłuchajcie:


Przypomnienie. Wpis o Mirze Żelechower Aleksiun:


Uwaga. Wpis zdobią kwiaty sfotografowane przez Zosię. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz