poniedziałek, 24 kwietnia 2023

Pracowity weekend Wirtualnej Kultury

Wirtualna Kultura nie zatrzymuje się "w biegu". W jej głowie jest wiosna, a serce czeka na maj. W piątek, 21 kwietnia, robiła zadanie domowe na niedzielne warsztaty "Punkt krytyczny" z Henrykiem Mazurkiewiczem, w których bierze udział od marca br.:  

Miała napisać dwie recenzje: 
W sobotę, 22 kwietnia, relaksowała się na pikniku rodzinnym na Polanie Popowickiej, 
Niedzielne popołudnie, 23 kwietnia, Wirtualna Kultura spędziła w siedzibie Fundacji Olgi Tokarczuk na Krzykach na Festiwalu "Ktoś, nie coś"
Z braku czasu wzięła udział w tylko dwóch spotkaniach na Festiwalu (kliknijcie na zdjęcia poniżej):
 • 14:30–15:45 – Nieumarłe. Z Ewą Zgrabczyńską rozmawia Olga Maria Szelc.
 • 16:00–17:15 – Ekośledztwa. Z Pawłem Czernichem i Jackiem Harłukowiczem rozmawia Urszula Glensk.

Krystyna stoi obok prezydenta Wrocławia. Mężczyzna jest na rowerze. W tle Polana Popowicka.

Na piknik na Polanie Popowickiej wybrała się z nadzieją, że spotka koleżanki (kolegów nie spodziewała się) oraz osoby znane jej z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Koleżanki spotkała - Alę, Kazię i Marysię. Zamiast znanych jej z WCRS osób spotkała znanego jej Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia (kliknijcie na zdjęcie obok) oraz sympatyczne nieznane jej osoby z WCRS (kliknijcie na zdjęcie pierwsze).

Wirtualna Kultura skorzystała z okazji i z Jackiem Sutrykiem porozmawiała o kilku ważnych dla niej sprawach. Przy okazji dowiedziała się, że brał on udział w sadzeniu drzew na drugim brzegu Odry z okazji Dnia Ziemi i w drodze (na rowerze) na Popowice podziwiał widoki. Zazdrościła mu, że sama na rowerze nie jeździ.

Wirtualna Kultura wzięła udział w grze terenowej na Polanie Popowickiej. Niestety nie ukończyła jej - z dziesięciu punktów zaliczyła tylko dwa. Przybiła piątkę z "punktem ruchomym" i doszła do mety na nartach dla dwóch osób. "Padła" na punkcie trzecim, gdzie był test z bajek - niestety nie pamiętała ich szczegółów.   

W niedzielę warsztaty "Punkt krytyczny" z Henrykiem Mazurkiewiczem były w ogrodzie przy siedzibie Teatru Pantomimy (ul. Dębowa 16). Henryk opowiadał, jak  można pisać recenzje i jak teatr zmieniał się na przestrzeni stuleci, 

Wirtualną Kulturę zaskoczył fakt, że recenzje mogą być bardzo osobiste. Teatr się usamodzielnił - nie jest już "adaptacją literatury". Pojawiły się  w nim nowe formy: opusy oraz nowe zawody - np. są dramaturdzy. Widzowie też grają, a celem spektaklu może być tylko to, żeby aktorzy dobrze się bawili. 

Głównym powodem niedzielnego spotkania w Pantomimie (kliknijcie na zdjęcie drzewa) była analiza zadań domowych, czyli recenzji napisanych przez uczestników warsztatów. Wirtualna Kultura może przesłać swoje recenzje zainteresowanym nimi czytelnikom bloga.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. No, no.!!!!!! Brawo. 👏👏👏👏👏👏❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć Krysiu, ponieważ uczestniczę w podobnych warsztatach teatralnych ( nie pantomima) proszę przyślij mi na priv twoje recenzje. Chetnie przeczytam. Dziękuję i pozdrawiam Basia K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, miło mi, że interesujesz się moimi recenzjami. Wysłałam Ci je na maila.
   Krystyna

   Usuń
 3. Dzień dobry,
  Piękne zdjęcia, pełne wiosny, słońca i aktywności...
  Humory wiosny musimy przeczekać, będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.
  Pozdrawiam serdecznie - Majka

  OdpowiedzUsuń