czwartek, 20 kwietnia 2023

WCRS zaprasza na piknik na Popowicach

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na piknik na Polanie Popowickiej:  

"Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia, zapraszamy na rodzinno-sąsiedzko-przyjacielski piknik na Polanie Popowickiej. Stworzymy tam przyjemną przestrzeń do sobotniego wypoczynku. Udostępnimy leżaki, koce, sprzęt sportowy i gry plenerowe, do samodzielnego wykorzystania przez uczestników. Drugie śniadanie lub lunch na trawie – czemu nie (prosimy tylko pamiętać, że grille są zabronione).

Na piknik i towarzyszącą mu grę terenową zapraszamy w sobotę 22 kwietnia w godz. 12.00-15.00. Oprócz pikniku zaplanowaliśmy też grę terenową, do udziału w której zapraszamy każdego (najlepiej zespoły min. 2-osobowe). 

Na terenie parku rozmieszczonych zostanie kilkanaście punktów kontrolnych. Nie wystarczy jednak tylko je odszukać, koniecznie trzeba dać się też wciągnąć w zabawę i wykonać przygotowane zadania, rozwiązać łamigłówki. 


Aktywności dotyczyć będą zarówno przyrody, jak i nowej linii tramwajowej przez Popowice, która obecnie przechodzi niezbędne odbiory i już niebawem zostanie oddana mieszkańcom.

Udział w grze jest bezpłatny, nie ma zapisów. Mapkę z zaznaczonymi punktami znaleźć można w biuletynie wroclaw.pl

Udział w pikniku to okazja do obejrzenia nowej linii tramwajowej, która ma ruszyć już w maju, oraz nowego bardzo dużego osiedla budowanego nad Odrą, niedaleko Popowickiej Polany.. 


Dodatek.
 Wirtualna Kultura miała wiele powodów, żeby o Popowicach i Polanie Popowickiej pisać na blogach. Może Was to zachęci do udziału w pikniku? 

We wrześniu 2021 na Popowickiej Polanie seniorzy wspaniale się bawili na finale Rajdu Terenowego w ramach Dni Seniora. 

W roku 2020 Krzysztof Ziental oprowadzał po Popowicach. Była to okazja do poznania m.in. historii pomnika pomalowanego na niebiesko na Polanie Popowickiej:

W roku 2016 Popowiczanka (poprzednie wcielenie Wirtualnej Kultury) zazdrościła Kozanowowi wystawy i marzyła o podobnej na Popowicach. Była to okazja do przypomnienia, że kiedyś Popowice były wypoczynkowym zapleczem dla Wrocławia: 
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz