poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Wreszcie się doczekają

Wirtualna Kultura w rozmowach wielokrotnie sugerowała, że miasto powinno zagospodarować na cele "społeczne" biały, jednopiętrowy budynek, niszczejący od lat na Popowicach przy ulicy Białowieskiej obok Polany Popowickiej (Parku). Niestety nie udało się jej ustalić właściciela tego budynku i dlatego ona sama nie mogła zainicjować działań. 

Wirtualna Kultura oczom nie wierzyła oczom, gdy w sobotę rano wybrała się na spacer. Teren budynku jest ogrodzony, a pracujący tam robotnicy powiedzieli jej, że powstaje centrum kulturalne. Sensacja. Okazało się, że to nowi, młodzi mieszkańcy osiedla Popowice Port:  

znaleźli "sposób" i sprawa ruszyła z miejsca. BRAWO! Kliknijcie na zdjęcia z budowy. Wirtualna Kultura od lat narzekała, że Popowice są "pustynią" kulturalną, nie mają Centrum Aktywności Lokalnej, a do Rady Osiedla Pilczyce, Kozanów i Popowice Płn. jest daleko: 


Centrum przy ulicy Białowieskiej przyda się bardzo. Wirtualna Kultura ma nadzieję, że będzie to miejsce przyjazne i dla młodych, i starszych mieszkańców Popowic. Centrum powinno być międzypokoleniowe. 

Tak samo myśli Ania, która wczoraj dała się namówić na obejrzenie, jak atrakcyjna jest lokalizacja przyszłego centrum. Z jednej strony sąsiedztwo parku popowickiego, z drugiej przyszły port jachtowy. Uśmiech Ani potwierdza, że przerobienie budynku na centrum to strzał w dziesiątkę,


Wirtualna Kultura jest ciekawa, jaka będzie nazwa centrum, Może Wy macie pomysł? Piszcie! 

Dodatek. 2 kwietnia 2024. Tradycji stało się zadość. Primaaprilisowy żart udał się. Wirtualna kultura cieszy się, że nabrani czytelnicy byli z tego powodu zadowoleni.

Wszystko we wpisie jest prawdą poza fragmentem:

" pracujący tam robotnicy powiedzieli jej, że powstaje centrum kulturalne. Sensacja. Okazało się, że to nowi, młodzi mieszkańcy osiedla Popowice Port znaleźli "sposób" i sprawa ruszyła z miejsca".

Wirtualna Kultura dowiedziała się w sobotę od robotników, że powstaje obiekt mieszkalny. Ona nie wie, jakie będą losy białego budynku. Jeszcze raz zwróćcie uwagę, co dzieje się obok niego na lewo.


Krystyna - Wirtualna Kultura

9 komentarzy:

 1. No jakie dwie kochane i uśmiechnięte dziewczyny na nas patrzą...
  Dobrze że Was mamy i zawsze wiemy co w trawie piszczy. To bardzo dobra, ciekawa i mądra wiadomość i inicjatywa. Cieszę się bo mam niedaleko i w Parku tym często bywam z wnuczka. Dziękuję za za takiego ,,zajączka".
  Miłego świętowania życzę i pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Basia ze Swojczyc1 kwietnia 2024 10:34

  Czy aby Wirtualna Kultura nas nie wkręca? wszak, dzisiaj prima aprilis ! Ale inicjatywa i pomysł godny realizacji.😆

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ważne, że ktoś znalazł pomysł na ten obiekt. Brawo młodzi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tradycji stało się zadość. Zobaczcie dodatek we wpisie.

  Primaaprilisowy żart udał się. Wirtualna kultura cieszy się, że nabrani czytelnicy byli z tego powodu zadowoleni. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Też należę do grona nabranych :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha! ha! ha!..
  Brawo Krysiu, brawo..
  A swoją drogą szkoda że to nie prawda. Taka inicjatywa aż prosiłabym się o okładki. Pozdrawiam 💕 serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
 7. ...miało być że inicjatywa tamta aż prosiła się o oklaski, tak była dobra i potrzebna. Krysiu, świetnie wyczaiłaś koniunkturę społeczną...

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję pomyslu oraz
  poczucia humoru.

  OdpowiedzUsuń