środa, 10 kwietnia 2024

Senior Art Walk z Ewą Plutą - zapisy

Jak zwykle, Wirtualna Kultura dostała od Ewy Pluty mail z informacjami o kolejnym Senior Art Walk. Tym razem odwiedzimy dwie wystawy: 
  • Chłopi w Pałacu Królewskim
  • Iron Man w mieszkaniu Geppertów.
Ze względu  na małe powierzchnie wystawowe obowiązują zapisy. Wystarczy wysłać mail z liczbą osób, które chcą wziąć udział w spacerze, na adres: 

e.pluta@arttransparent.org

lub zadzwonić:  601 35 99 23.

Spacer zaczyna się 17 kwietnia 2024 (środa) o godzinie 16. Spotykamy się przed wejściem głównym do Pałacu Królewskiego (ulica Kazimierza Wielkiego 35). Spacer jest bezpłatny


Szczegóły

"W 2023 roku animowany dramat filmowy „Chłopi” szturmem podbił polskie kina i zdobył uznanie publiczności. To brawurowe połączenie sztuki filmowej i malarstwa. Na potrzeby filmu powstało 40000 obrazów/klatek namalowanych farba olejną. 

Na wystawie zaprezentowanych jest 40 z nich podzielonych na różne tematy związane z zżyciem polskich chłopek i chłopów. Ekspozycję uzupełnia dziewięć gwaszy z legendarnej teki autorstwa Zofii Stryjeńskiej "Polskie stroje ludowe” wydanej w Nicei w 1939 roku. po wystawie oprowadzi nas kuratorka Anna Kania – Saj.

Następnie udamy się do mieszkania Hanny Krzetuskiej i Eugeniusza Gepperta na wystawę IRON MAN, która prezentuje prace dwóch pokoleniowo odległych artystów: malarza Pawła Jacha (ur. 1945) i rzeźbiarza Krystiana Trutha Czaplickiego (ur. 1984). Łączy ich perfekcjonizm w obrębie używanego przez nich medium i dbałość o jakość idei, którą wprowadzają do wspólnej społecznej przestrzeni.

Malarstwo Jacha to głównie studium sylwetek i aktów młodych mężczyzn wpisanych w futurystyczne i surrealizujące tła. Czaplicki w swoich rzeźbach podejmuje temat struktur władzy, kwestionowania norm społecznych, a także wizualizuje bieżące niepokoje polityczne. Po wystawie oprowadzi nas kuratorka Anna Kołodziejczyk."

Kliknijcie na miniatury zdjęć tulipanów.

2 komentarze: