piątek, 11 stycznia 2019

Złote Globy 2019


Wirtualna Kultura tak, jak każde "wirtualne stworzenie", zaczyna dzień od internetowej prasówki. Kilka dni temu przeczytała, że aktorka Glenn Close dostała "Złoty Glob 2019" za rolę w filmie ":Żona". Ta wiadomość bardzo ją ucieszyła. Nie była tym zaskoczona. Film świetny i aktorka znakomita:
Jeśli możecie, to koniecznie "Żonę" obejrzyjcie.

"Złotego Globa 2019" dostał też Rami Malek za rolę Freddiego Mercury, a film "Bohemian Rhapsody" został nagrodzony "Złotym Globem 2019" za najlepszy film dramatyczny. To trochę Wirtualną Kulturę zaskoczyło, bo niektórzy polscy recenzenci i  film, i aktora krytykowali. Jak widać, pomylili się.

W kategorii "film zagraniczny" wygrał meksykańsko - amerykański film "Roma", konkurent polskiej ":Zimnej wojny", która nie była nawet nominowana. Czarno-biały film "Roma" nie jest lekki. Wirtualna Kultura poszła na niego kompletnie nieprzygotowana. Na szczęście na koniec film pokazuje jak silne są kobiety. Ten optymistyczny akcent niweluje całe zło, które w filmie dzieje się.

Wreszcie Green Book film, który dostał "Złotego Globa 2019" w kategorii najlepsza komedia lub musical. Zapowiada się świetnie. Wejdzie na ekrany dopiero 15 lutego:
Wirtualna Kultura na film czeka.
Krystyna - Wirtualna Kultura


3 komentarze:

 1. Jak dla mnie "Bohemian Rapsody" był pierwsza klasa. Słucham zespołu Queen mniej więcej od 10 roku życia, czyli jakieś już 30 lat. Znam ich twórczość i historię (czytałem niejedną książkę). Do filmu nie ma się o co doczepić. Wydaje mi się, że dobrze oddaje historię, a do tego bardzo fajnie się ogląda, bo w tle leci cały czas ich muzyka. Rami Malek naprawdę dał radę w swojej roli. Polecam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie obejrzałam film Roma i wreszcie mam porównanie do Zimnej Wojny. W internecie aż huczy od porównań i stwierdzeń, który film jest lepszy i który powinien otrzymać Oskara za film nieangielskojęzyczny. Póki co, nawet nie mamy pewności, czy Zimna Wojna będzie nominowana do nagrody Oscara. Roma ma już mnóstwo nagród i dwa Złote Globy. I pewnie będzie triumfować na rozdaniu Oscarów. Oczywiście chciałabym, żeby Zimna Wojna otrzymała nagrodę, ale film Roma bardziej zagrał na moich uczuciach i nie daje przez jakiś czas o sobie zapomnieć, dlatego uważam, że ten film powinien wygrać. Zimna Wojna ma po prostu pecha, że trafiła na arcydzieło, chyba jednak ją przewyższające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Elu i Tomku, Wasze komentarze pokazują, że kino jest "żywe".

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń