wtorek, 12 lutego 2019

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu

Wirtualna Kultura, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, postanowiła tym razem zarekomendować koncerty w wykonaniu Filharmonii Uniwersyteckiej, powołanej przez Towarzystwo Koncertowe we Wrocławiu i Fundację Rozwoju Kultury we Wrocławiu. Jako główny cel Filharmonia Uniwersytecka stawia sobie promocję Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zespołu Solistów Ricordanza, który stanowi jej trzon artystyczny:


Koncerty odbywają się dwa razy w miesiącu w Oratorium Marianum w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Cena biletu: 50 zł normalny.

Kierownikiem artystycznym i założycielem Ricordanza jest Victor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Polsce w roku 1986, a w 1987 roku – laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui (Włochy). We Wrocławiu mieszka od roku 1991. Regularnie koncertuje w Filharmonii Berlińskiej jako solista.

Victor Kuznetsov nagrał wiele płyt z Zespołem Solistów Ricordanza oraz Wrocławską Orkiestrą Festiwalową, w tym na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w 2002 r.(rekonstrukcja koncertu N. Paganiniego we Wrocławiu z 1829 roku). Na zamówienie Towarzystwa Muzycznego im. J. Zaidlera powstała płyta CD pt. „Musica Sacromontana”, która otrzymała w 2008 roku prestiżową nagrodę muzyczną „FRYDERYK”.23 lutego, godz. 19, odbędzie się "Koncert Karnawałowy" z cyklu "Najpiękniejsza klasyka w najlepszym
wykonaniu:
Wykonawcy: Zespół Solistów Ricordanza. Szczegółowe informacje i sprzedaż biletów na stronie: Bilety na 23 lutego 2019 lub pod numerem 691 704 119.

Program koncertu 23 lutego 2019

Część I (40 minut):
Johann Pachelbel – Kanon D-dur,
Johannes Brahms – Waltz in a Minor, Op. 39 No. 14,
Vittorio Monti – Csárdás,
Franz Schubert – Serenade D 957,
Johann Sebastian Bach – Orchestral Suite No. 2 in B minor, BWV 1067,
Niccolo Paganini – La Campanella,

Przerwa ok. 15 min.

Część II (40 minut)
Pablo De Sarasate – Navarra For Two Violins And Orchestra, Op. 33,
Jules Massenet – Thaïs “Meditation”,
Franz Joseph Haydn – Serenade for Strings Op. 3 No. 5,
Johannes Brahms – Hungarian Dance No. 5,
Camille Saint-Saens – The Swan,
Niccolo Paganini – The Carnival of Venice, Op10.


Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia zimy, które zrobiła Irena ze Szczepina. Może to spowoduje przyjście prawdziwej zimy do nas. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. To bardzo ciekawy wpis.zreszta jak wszystkie.na Twoim blogu.Dziekuje za wiedze o Orkiestrze Uniwersyteckiej.A jesli chodzi o zime.to moze niech ona pozostanie w gorach a miasto oszczedzi:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Całkowicie się zgadzam! Wirtualna Kultura, to Super Blogerka!

      Usuń