piątek, 8 lutego 2019

Prelekcja o Japonii, gdy kwitną wiśnie

Wirtualna Kultura przez moment zastanawiała się, czy wpis o prelekcji o Japonii może mieć tytuł "Japonia na grafitowo", ale szybko doszła do wniosku (słusznego?), że kraj wiśni nie może kojarzyć się z szarością, chociaż o jego urokach Emilia Nowaczyk będzie mówić w Graficie, sławnym na cały Wrocław, przy ulicy Namysłowskiej 8 na Ołbinie, a dokładnie mówiąc w bibliotece, która tam jest,


Wirtualna Kultura zna Emilię Nowaczyk z prelekcji organizowanych kiedyś przez byłe stowarzyszenie seniorek "Popowiczanie",
Dlatego z pełnym przekonaniem namawia Was na prelekcję, która będzie w Graficie 13 lutego, godz. 17 - 18:30:

Wirtualna Kultura zna Japonię tylko z filmów. Jedyni Japończycy, jakich poznała osobiście, byli matematykami, więc sam na sam z żadnym samurajem nie była. Może to dobrze. Jak myślicie?

Trzy  lata temu nie była na wystawie zorganizowanej w naszym Muzeum Narodowym z okazji jubileuszu 20-lecia powstania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie:
Na wystawie we wrocławskim Muzeum Narodowym zgromadzone wtedy zostały najlepsze i najciekawsze arcydzieła sztuki japońskiej, eksponowane w polskich muzeach.

Na wystawie były Ala, Kazia i Marysia. To dzięki nim Wirtualna Kultura - Popowiczanka mogła na blogu "Popowiczanie" napisać o wystawie:

Na zakończenie coś do obejrzenia i posłuchania: zespół japońskich seniorek KBG84 (84 to średnia ich wieku), występy młodych Chinek (niesamowita precyzja)  oraz japońskie ogrody:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz