piątek, 1 lutego 2019

Żółte okulary dla Walentego

Wirtualna Kultura uwielbia Wasze komentarze i maile z informacjami, że korzystacie z propozycji, o których na blogu pisze, na przykład, z prelekcji, spotkań, wystaw, itd. Ostatnio szczególnie ucieszyła się, że na podatny grunt padła informacja o balu maskowym "Retro Party Lata 20. i 30." w Ośrodku Działań Twórczych "Światowid" 25 stycznia 2019.

Podobno na balu maskowym w Światowidzie był widziany Zenon, dostawca słodkich krówek i senior zakochany w warsztatach komputerowych w Żółtym Parasolu,


Zenon miał szałowe, żółte, kwadratowe okulary i na szczęście nie miał żółtego parasola, no bo jak z parasolem na parkiecie tańczyć - od tego są tancerki.

Zapewne przed wyprawą na Biskupin Zenon obejrzał stare zdjęcia i ćwiczył razem z Fronczewskim i Kuklińską:


Wirtualna Kultura nie była na Retro Party. Co prawda, przygotowała czerwone stylowe piórka i cekiny w stylu lat dwudziestych (kliknijcie na zdjęcie powyżej), ale niestety tancerza w cylindrze miała tylko na zdjęciu, które dostała od czytelnika bloga na Nowy Rok 2019. 

Następny bal maskowy w Ośrodku Działań Twórczych "Światowid" jest już 8 lutego o godz. 18, kliknijcie: Retro party. Jeśli będzie tam Zenon, to koniecznie zapytajcie go, gdzie żółte, kwadratowe okulary zdobył. Wirtualna Kultura potrzebuje je dla Walentego na 14 lutego.

Konkurencyjny bal karnawałowy będzie też 8 lutego w Letniej Restauracji na terenie ZOO, godz. 17-22, kliknijcie: Bal dla seniorów. Wstęp wolny. Rezerwacja telefoniczna przyjmowana wg kolejności zgłoszeń pod nr tel.: 609 660-132 (Krzysztof).

Kolejna bardzo dobra wiadomość. Są już propozycje na Walentynki: koncerty, warsztaty, bale, kino, itd.:
Wirtualna Kultura zdecydowała się na koncert, ale nie zdradzi jaki. Sami jej 14 lutego szukajcie.

Walentynki są obchodzone na całym świecie. Ich forma i zwyczaje zależą od danego państwa. Na przykład,  w Japonii to panie obdarowują panów. Prezentami są głównie czekoladki, a daje się je nie tylko ukochanym, ale przyjaciołom i znajomym. Dla ukochanego. "Honmei-choko", ciastka w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem, powinny być wykonane własnoręcznie.
Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. "Każdego dnia, raz dziennie zrób sobie jakiś prezent. Nie planuj go, nie czekaj na niego, pozwól by do Ciebie przyszedł. To może być nowa koszulka z działu męskiego, drzemka w biurze albo dwie filiżanki, dobrej, gorącej, czarnej kawy."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TD,

   Skąd Ty to wszystko wiesz? Niedawno w pewnym miesięczniku przeczytałam artykuł o treningu przyjemności. Na początek trzeba codziennie znaleźć 15 minut tylko dla siebie w zacisznym miejscu. Ciastko, książka, herbata relaksująca, o ile jest twoją prawdziwą potrzebą.

   Wirtualna Kultura

   Usuń
  2. Wiem to od agenta Dale Coopera z mojego ulubionego Miasteczka Twin Peaks :-)

   Usuń
  3. A to ciekawostka! Nie znam tego serialu.

   Krystyna - Wirtualna Kultura

   Usuń
  4. Serial dość stary i mocno pokręcony, bo wyszedł spod ręki mistrza Davida Lyncha
   Obejrzeć można np, tu: https://hbogo.pl/seriale/miasteczko-twin-peaks/sezon-1
   Ostrzegam, że nie jest to łatwa twórczość, zwłaszcza sezon trzeci - nie za bardzo mogłem się połapać i zrozumieć...

   Usuń
 2. Dobry wieczór Pani Krystyno! Jest u nas chrześniaczka mojego męża i uczy mnie jak przesyłać komentarze. Zobaczymy czy nauka pójdzie w las, czy w nas.Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie przesłane wiadomości. Ukłony i pozdrowienia. Irena ze Szczepina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ireno,
   potwierdzam "nauka poszła w nas".
   Cieszę się.

   Krystyna

   Usuń