niedziela, 3 lutego 2019

Spotkania z "Widokiem"

Wirtualna Kultura dostaje zaproszenia na debaty z "Widokiem" i od czasu do czasu z nich korzysta. Tematem ostatniej debaty był "brexit". Słowo "brexit" nie jest polskie, ale mimo to jest nam dobrze znane. Natomiast "Widok" to nie jest imię męskie, tylko nazwa ulicy, przy której mieści się Dom Europy, czyli siedziba Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

W debacie "Z Widokiem na brexit: skutki dla Polski i Europy" wzięli udział:
 • Danuta Hübner – poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych PE, członkini Grupy Sterującej ds. Brexitu,
 • Danuta Jazłowiecka – poseł do Parlamentu Europejskiego, członkini Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE.
Debatę prowadził Filip Marczyński, dziennikarz Radia Wrocław. W trakcie debaty rozważano następujące pytania:
 • Jakie są prawdopodobne scenariusze brexitu?
 • Co wyjście Wielkiej Brytanii z UE oznacza dla Polski?
 • Jaka będzie przyszłość Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii?


Wirtualną Kulturę nie zaskoczyły odpowiedzi na te pytania tylko to, co usłyszała o Brytyjczykach i brytyjskich politykach.

Wszystkie debaty są nagrywane i transmitowane na żywo na Facebooku, więc sami możecie się przekonać, o czym w piątek mówiono:

Wirtualna Kultura nie czuła się samotna na ulicy Widok, bo spotkała znajomych, w tym Ewę, która przyprowadziła ze sobą wnuczkę. Wnuczka będzie w tym roku pierwszy raz głosować.Obie zrobiły sobie selfi! Kliknijcie na pierwsze zdjęcie. Brawo Babciu Ewo! 

W zeszłym roku Wirtualna Kultura była na debacie o roli kobiet w mediach,
oraz  na debacie poświęconej finansowaniu badań naukowych przez Unię Europejską,
W debacie o badaniach naukowych wzięli udział posłowie do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i Kazimierz Ujazdowski oraz rektorzy wrocławskich uczelni wyższych:


Była też na debacie o RODO. To Asia ją na to namówiła, za co jest jej wdzięczna. Wtedy pochodzenia skrótu RODO jeszcze nie znała:

Możecie wierzyć albo nie, ale warto chodzić na spotkania z "Widokiem". Jest to okazja do poszerzenia wiedzy i poznania na żywo tych, którzy decydują o wielu ważnych dla nas sprawach.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy blog , jak zawsze. podziekowania z Paryza

  OdpowiedzUsuń
 2. Było nam bardzo miło gościć Panią na naszej debacie! Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Domu Europy we Wrocławiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe wydarzenie! Szkoda, że ja nie mam czasu na taką aktywność.

  OdpowiedzUsuń