sobota, 3 sierpnia 2019

Działania studentów dziennikarstwa

Wirtualna Kultura znalazła w internecie coś nowego dla sobie - seniorki mentalnie koło "trzydziestki". W Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego studenci działają intensywnie w internecie. Prowadzą serwis informacyjny i radio internetowe pod kierunkiem pracowników naukowych:
W Uniradio Wirtualną Kulturę zainteresowała muzyka, której nie słucha na co dzień. O godzinie 23 nadają

"Najlepsze z najlepszych, czyli starannie dobrane utwory stanowiące chlubę Uniradiowej playlisty."

Nowe Dziennikarstwo to subiektywny, wybrany przez młodych, zestaw informacji - co we Wrocławiu dzieje się w sporcie, kulturze, mieście. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla innych internetowych wrocławskich platform i serwisów informacyjnych.


 W lipcu na "Nowym Dziennikarstwie" Wirtualna Kultura przeczytała o remoncie jej ulubionego podwórka na Ruskiej 46, rozbiórce estakady i nowym mieście partnerskim Wrocławia:

Gdy czytała, że Batumi to 16. miasto partnerskie, to od razu zanuciła "Batumi, ach, Batumi":
i poszukała w internecie filmów o Batumi:

Zainteresowała się przygotowaną przez Karolinę Szuchniewicz  listą filmów o ludziach genialnych i artykułem o sitcomach:
Z tej listy znała tylko filmy: Amadeusz, Piękny umysł i Sztuka kochania. Ile filmów przegapiła!!! O sitcomach nie miała pojęcia, bo telewizji nie ogląda. Może to błąd? Przecież warto czasami się pośmiać.


I jak? Spodobały się Wam media studenckie? Oczywiście, nie zapominajcie zaglądać też na oficjalne strony Wrocławia:


Wirtualna Kultura nie była w Gruzji, ale podziwiała Gruzję na zdjęciach na spotkaniu autorskim z Marcinem Mellerem w roku 2016. Nawet kupiła wtedy jego książkę, napisaną wspólnie z żoną: "Gaumardżos", kliknijcie: Gaumardżos - życzę ci zwycięstwa.

Wpis zdobią zdjęcia zrobione przez Andrzeja na Krymie w bliżej nieokreślonej przeszłości. Wirtualna Kultura na Krymie była wieki temu i takich zdjęć nie ma.

Przysyłajcie Wirtualnej Kulturze zdjęcia i relacje z wakacji. 


Pomyślnego klikania oraz surfowania w internecie!

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze: