piątek, 9 sierpnia 2019

Matematyka alternatywna i turystyczne pociągi


Czytelnicy bloga nadal piszą do WK. Majka napisała, że Bałtyk bardzo dobrze wpływa na artystyczny rozwój Wirtualnej Kultury. Świadczą o tym dwa powyższe zdjęcia. Na drugim jest molo w wieczornym deszczu, na pierwszym zachód słońca za chmurami. Zdaniem Majki, warsztaty z fotografii artystycznej bardzo by się przydały Wirtualnej Kulturze. Czy ktoś z Was wie coś o takich warsztatach po wakacjach?

Ola przysłała link do bardzo ciekawego filmu na YouTube:
W filmie amerykańska nauczycielka matematyki wpada w tarapaty, bo usiłuje wytłumaczyć rodzicom ucznia, że dwa plus dwa równa się cztery, a nie dwadzieścia dwa, jak twierdzi ich syn. WK zastanawia się, czy tylko w matematyce są takie paradoksy, że 2 plus 2 nie równa się 4 tylko 22. Czy coś podobnego dałoby się wymyślić w medycynie lub biologii? Może macie jakieś alternatywne pomysły? Piszcie o tym do WK.

Alternatywna matematyka bardzo się spodobała WK. W Salonie Profesora Józefa Dudka wisiał tylko jeden obraz, a na nim było tylko 2+2=. Niestety WK nie pamięta, czy coś było po znaku równości. Może ktoś z Was ma zdjęcie tego obrazu?

Jola kocha stare lokomotywy. Przysłała Wirtualnej Kulturze link do informacji o turystycznych podróżach zabytkowymi pociągami:
Już teraz kupujcie bilety! 23 sierpnia 2019 Liliputy (Leśnik i Włóczykij) przejadą się trasą Wrocław Główny - Muchobór - Kuźniki - Nadodrze - Wrocław Główny.

24 sierpnia pociąg turystyczny Kilof przejdzie się z Wrocławia przez Wałbrzych - Jedlinę Zdrój - Nową Rudę i wróci do Wrocławia. Będą też pociągi turystyczne z innych miasta. Super atrakcja.

WK kiedyś zakochała się w Franciszku na dworcu w Oleśnicy:
Franciszek to zabytkowa lokomotywa (parowóz), a nie brunet wieczorową porą.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz