wtorek, 1 października 2019

Kto jak nie my?

Hasło "Jak nie my, to kto" pasuje do wielu sytuacji i wielu grup. Jest też tytułem piosenki:


Wirtualna Kultura nie znała piosenki, chociaż ma ona 13 milionów wejść na YouTube. Za to zna grupę "Jak nie my to kto". Ma nawet wspólne zdjęcie z niektórymi członkami grupy, zrobione 11 czerwca 2019 w Biurze Parlamentu Unii Europejskie, czyli w Domu Europy przy ulicy Widok we Wrocławiu:


Są oni też powyżej na zdjęciu, które Wirtualna Kultura sama zrobiła w Domu Europy 11 czerwca br. Na zdjęciu obok jest Grzegorz Małyga, który wspierał działania wolontariuszy akcji "Tym razem głosuję"mające na celu zainspirowanie do wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r.

Na czerwcowym spotkaniu wolontariuszy, podsumowującym kampanię "Tym razem głosuję", Wirtualna Kultura tak jak i grupa "Jak nie my to kto" otrzymała pamiątkowy certyfikat i podziękowania za pracę na rzecz podniesienia poziomu świadomości Polek i Polaków na temat głosowania w wyborach europejskich.

"Jak nie my to kto" to niesamowita grupa. Jej członkowie pokazują, że niemożliwe jest możliwe, mimo stwardnienia rozsianego. Należą do Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego i zdobywają na wózkach góry:


Znani są z działań prospołecznych. Rok temu grupa otrzymała certyfikat w ramach plebiscytu "Wrocław bez barier" za działanie na rzecz osób ze stwardnieniem rozsianym oraz promowanie postaw godnych naśladowania: 

Tegoroczna ich wyprawa w Alpy wzbudziła podziw i może zazdrość:

Przyszłorocznym cele grupy jest Hiszpania. I co Wy na to? Wirtualna Kultura trzyma kciuki za "Jak nie my to kto". 

Krystyna - Wirtualna Kultura

8 komentarzy:

 1. Też zaciskam za nich kciuki.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu, ucieszyłaś mnie swoim komentarzem.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. BRAWO, Życzę wszystkim sukcesów Basia

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymamy kciuki za grupę "Jak nie my, to kto?" - świetni ludzie i wspaniali wolontariusze, którze dużo pomogli przy akcji "Tym razem głosuję"!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękujemy za miłe słowa. Słowa które mobilizują do dalszych działań. Chcemy dalej pokazywać, że niemożliwe nie istnieje, że wszystko jest w naszych głowach. Takie słowa są mobilizacją do dalszych działań. Obiecujemy nie zawieść. Dziękujemy za kciuki, zawsze są mile widziane.
  Zapraszam do obejrzenia naszych filmów z wyprawy w Alpy. Daliśmy radę, mimo bólu, choroby czy ataku zimy. My już pierwsze zabawy na śniegu w tym roku zaliczyliśmy.
  Miłego oglądania
  https://www.youtube.com/watch?v=01dnca9E2hk&t=92s
  https://www.youtube.com/watch?v=M6psttFrrKs&t=38s
  https://www.youtube.com/watch?v=UPDUQiioAgs&t=202s

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękujemy za linki do filmów z wspaniałych wypraw. Dodałam je do wpisu.
  Czekamy na dalsze.

  Krystyna - Wirtualna Kultura

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście że wygrają, bo jak nie Oni to kto?
  A gdyby czasem zajęli II miejsce to i tak są wygrani, absolutnie!

  Mnie, ta piosenka kojarzy się z występami artystycznymi Seniorek (w tym ja)podczas trwania Akademii Leonarda da Vinci. na jej zakończenie tańczyliśmy taniec do tej piosenki z młodym zdolnym instruktorem, który uznał że jesteśmy absolutnie gwiazdami programu. Nie umie tego odszukać, ale chciałabym abyście zobaczyli, że tym wieku też można nieźle zaszaleć!
  Bo jak nie my, i nie teraz - to kto? i kiedy?
  Pozdrówka Wam kochani i pa ms

  OdpowiedzUsuń