czwartek, 4 lutego 2021

Pilne! Głosujcie na lipę!

Co roku odbywa się w Polsce konkurs na drzewo z najciekawszą historią. Szuka się drzewa najbardziej kochanego. drzewa pobudzającego wyobraźnię - chodzi o promowanie ekologicznych postawy. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim - profesor Jan Miodek. W tym roku wygrała Lipa św. Jana Nepomucena:

Zwycięzca bierze udział w konkursie na europejskie drzewo roku 2021:

Polska lipa (w tej chwili ma 10826 głosów) ma duże szanse wygrać z drzewami z Włoch (10681 głosów) i Hiszpanii (10004 głosów). Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Głosujcie! 

  • Najpierw obejrzyjcie zdjęcia drzew, potem przeczytajcie ich historie.
  • Kliknijcie na małe kółeczka poniżej drzew z prawej strony - można głosować na dwa drzewa.
  • Przejdzie do głosowania, które wymaga potwierdzenia, że nie jesteście robotem i wyboru zdjęć będących odpowiedzią na pytanie, które pojawi się na górze nad zdjęciami (coś podobnego jak przy anonimowym pisaniu komentarzy na blogu).
  • System wymaga podania adresu mailowego, na który przyjdzie pytanie, czy potwierdzacie glosowanie. 
  • Powodzenia!
  • kliknijcie: Głosowanie

Głosowanie trwa do 28 lutego 2021. W ostatnim tygodniu (od 22 do 28 lutego ) głosowanie jest tajne, co oznacza, że na stronie internetowej nie można będzie znaleźć aktualnej liczby głosów. Wyniki będą ogłoszone 17 marca 2021.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze: