wtorek, 9 lutego 2021

Przepis na udany dzień z bezpiecznym internetem

Wirtualna Kultura usłyszała w internecie, że "siedzenie to nowe palenie". Ten skrót myślowy oznaczał, że siedzenie (przed komputerem?) szkodzi jak palenie (papierosów?). Dlatego ten wpis będzie krótki - by siedzieć krótko - ale bogaty w rady "jak żyć", by zdrowym być.

W pierwszym filmie znajdziecie uzasadnienie dla pięciu rad, jak zdrowo rozpocząć dzień (picie wody, unikanie ponownej drzemki, odsłanianie zasłon, rozciąganie mięśni, śniadanie z płatkami), 
W rozciąganiu mięśni pomogą Wam ćwiczenia z Teatrem Ekstrawersja - w sam raz na tłusty czwartek, który już wkrótce nas dopadnie. Pomysł i wykonanie rewelacyjne:
O ciekawej książce do porannej kawy Wirtualna Kultura też pomyślała. Pomysł podsunęła jej na Facebooku Ilona Zakowicz, cytując informację ze strony Muzeum Mitologii Słowiańskiej: :

"Książka „Badania nad wierzeniami Słowian. Wczoraj, dziś, jutro” to efekt pracy Grzegorza Antosika i dr. Michała Łuczyńskiego, którzy o stan i perspektywy badań nad wierzeniami dawnych Słowian zapytali badaczy zajmujących się tym zagadnieniem. W książce znalazły się wypowiedzi 33 naukowców z Polski i zagranicy reprezentujących różne dziedziny nauki. Nakład papierowy (400 egz.) został wyczerpany, obecnie dostępna jest bezpłatna wersja elektroniczna".
Po zrealizowaniu powyższych zaleceń będziecie gotowi do rozpoczęcia udanego dnia z bezpiecznym internetem. 

Jak już wiecie, w tym tygodniu obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na różnorodne wydarzenia i debaty. Wirtualna Kultura wzięła udział w poniedziałek, 8 lutego 2021, w bardzo ciekawej debacie jako słuchacz:
Jedna z poniedziałkowych prelegentek więcej opowie w środę, 10 lutego:
  • W środę (10 lutego) o godzinie 17:00 prelekcja na temat dezinformacji i fake newsów. Aleksandra Klimczyk (Punkt Informacyjny Unii Europejskiej we Wrocławiu) wyjaśni, jak rozpoznawać fake newsy i się przed nimi bronić.
  • Aby wziąć udział w debacie, wystarczy wejść w link: https://wcrs.akademia.korbank.pl/mar-ga3-uwm. Udział nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania. "Pokój" będzie otwarty od godziny 16:45. Martyna Wilk zaprasza w imieniu WCRS.

Czytelnicy bloga do tematu prelekcji są świetnie przygotowani, bo chyba przeczytali na blogu to:

Przypomnienie. kliknijcie: Teatr Ekstrawersja - wpis na blogu.

Uwaga. Wpis zdobi zdjęcie, które Wirtualna Kultura dostała dzisiaj od Catherine z Paryża. Sekwana wylała!

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz