piątek, 5 lutego 2021

Wieści z WCRS

Wirtualna Kultura chętnie dowiedziałaby się, dlaczego kliknęliście w link do tego wpisu. Czy dlatego, że nie znacie skrótu WCRS, czy dlatego, że znacie i wiecie, że wieści będą ciekawe. Co więcej, może wiecie, że Wrocławskie Centrum Seniora (WCS) jest częścią WCRS, czyli Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego:

Wirtualna Kultura dostała dzisiaj, 5 lutego, dwie wiadomości z WCSR.


Wiadomość pierwsza od Martyny Wilk
Debata ekspercka
Internet źródłem bezpieczeństwa

9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który został uchwalony przez Komisję Europejską w roku 2004 po to, by uwrażliwiać młodych ludzi na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w sieci. Jednak przez 17 lat wiele się zmieniło – przede wszystkim internet coraz częściej jest miejscem, w którym zdobywamy istotną wiedzę. Dlatego Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na debatę ekspercką.
 • Termin: 8 lutego (poniedziałek) o godzinie 17:00 ("pokój" będzie otwarty od godziny 16:45 udział  nie wymaga zainstalowania żadnego oprogramowania).
 • Logowanie (kliknijcie):  https://wcrs.akademia.korbank.pl/mar-ga3-uwm
 • W roli prelegentów wystąpią:
  Magdalena Duszyńska – psycholożka, trenerka,
  Krzysztof Grynienko – Centrum Rozwiązań Systemowych,
  Aleksandra Klimczyk – Punkt Informacyjny Unii Europejskiej,
  Katarzyna Sokołowska – Biuro Rozwoju Gospodarczego.
 • Debatę poprowadzi Martyna Wilk (WCRS).
 • Wydarzenie poszerzy sposób myślenia o bezpieczeństwie w sieci i pomoże spojrzeć na to zagadnienie inaczej niż tylko poprzez bezpieczeństwo techniczne (hasła itp.) oraz emocjonalne.

Wiadomość druga od Bogumiły Katkowskiej, WCRS
Quiz „Rodzinko co wiesz o Wrocławiu?”

Tematem pierwszego quizu rodzinno-sąsiedzkiego w tym roku będzie wiedza dzieci, rodziców, dziadków o Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej. Pytania będą dostosowane do wieku każdego członka rodziny. Sprawdźcie sami.
 • Zgłoś udział wypełniając Formularz na stronie www.wke.wroclaw.pl lub poprzez nową stronę https://wke.wcrs.wroclaw.pl/, czyli kliknij: www.wke.wroclaw.pl/Formularz
 • Termin: 18 lutego 2021, godz. 18:00, udział bezpłatny.
 • W jednej drużynie powinni się znajdować przedstawiciele dwóch pokoleń, np. dzieci-dziadkowie lub dzieci-rodzice, dzieci-rodzice-sąsiedzi, dzieci-rodzice-dziadkowie. Drużyny powinny być minimum dwuosobowe.
 • Prowadzące quiz: Joanna Hytrek-Hryciuk, Bogumiła Katkowska, WCRS.
 • Narzędzia: komputer z kamerką, słuchawki; dodatkowo – wskazany telefon komórkowy (łatwiej i wygodniej pracować). Platforma ZOOM, zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Kliknęłam bo Cię znam, Krysiu. Zawsze jesteś pełna wiadomości, które lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, nie pomyślałam o takiej wersji powodu do klikania. Dzięki.

   Krystyna

   Usuń