piątek, 12 lutego 2021

Książka jest dobra na wszystko

Dobra książka, ciepły koc, nastrojowa muzyka mogą nam zastąpić wiele. Różne instytucje kultury goszczą na ekranach naszych komputerów, kusząc spotkaniami autorskimi. Wirtualna Kultura to uwielbia. Stale znajduje na Facebooku informacje o takich wydarzeniach. 

Dzisiaj, 12 lutego 2021, przeczytała na Facebooku, że Klub Proza we Wrocławskim Domu Literatury otwiera się na publiczność, ale są zapisy:

Pierwsze spotkanie autorskie na żywo już 18 lutego o godz. 19 w Klubie Proza

będzie też transmitowane online na facebookowych kanałach Wydawnictwa Warstwy, Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury i Klubu Proza albo na wydarzeniu:
Relacje z wydarzeń, które już się odbyły, można zobaczyć na kanale YouTube Wrocławskiego Domu Literatury, na przykład, coś o Filipie Springerze:


Muzeum Pana Tadeusza nie zostaje "w tyle". Wirtualna Kultura zwróciła uwagę na podcast o książce Davida Bouchera o Dylanie i Cohenie - książce o dwóch bardach, których łączył talent do słowa i do muzyki: 

Taki wpis nie może się skończyć bez informacji o spotkaniu "Szwedzka teoria miłości i samotności", które poprowadzi Mariusz Szczygieł z Katarzyną Tubylewicz, autorką książki: "Samotny jak Szwed. O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami". Spotkanie jest z okazji Walentynek

14 lutego, godz.18.

Wirtualnej Kulturze od czasów filmów Bergmana się wydaje, że Szwedzi żyją inaczej niż Polacy. Chciałaby się przekonać, czy tak faktycznie jest. Szwedzka samotność jest szczególnie intrygująca.

Uwaga. Basia ma szczęście na Swojczycach - stale ją odwiedzają ptaszki, kliknijcie na ostatnie zdjęcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura.

4 komentarze:

 1. Krysia ma rację, książka jest dobra na wszystko! Mnie od prawie miesiąca dopadła rwa kulczowa (paskudnie bolesna choroba) i dzięki książce jakoś żyje. Lubię czytać biografie i właśnie czytam biografie Ryszarda Wagnera. Genialny niemiecki muzyk, kompozytor, dyrygent. Bardzo przyjaźnił się z Schumanem. A wiecie, że Schuman studiował prawo? Dzisiaj 13 lut wypada 138rocznica śmierci Wagnera. Zmarł w Wenecji. Miał dwie żony 3 dzieci a jego ukochana córką miała na imię Izolda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, dużo zdrówka i dzięki za wagnerowskie ploteczki.

   Krystyna

   Usuń
 2. Książka jest dobra na wszystko. Ja "połykam" teraz "SIEDEM SIÓSTR" kto nie zna POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za Swietny artykul o poetach -muzykach Cohen i Dylan. Natomiast mam zastrzezenia do Wagnera - nie Muzyka ale czlowieka!! Biedne zony i przyjaciele....

  OdpowiedzUsuń