czwartek, 11 lutego 2021

Internetowa Telewizja Pokolenia dla widzów 55+

Wirtualna Kultura, czyli Virtual Culture, angielskiego się nie boi i przestaje się przed nim  bronić. Trudno.  Realnie oceniła sytuację i "złożyła broń", bo czy język polski jest tak samo komunikatywny jak angielski? Kto z Was jeszcze nie wie, co to jest "live streaming"? A kto wie, co to są "media strumieniowe"?  Wirtualna Kultura się obawia, że media strumieniowe mogą się kojarzyć z łazienką, a tak nie jest. Jest to technika dostarczania informacji multimedialnej przez internet na żywo (live streaming) lub na żądanie (on demand streaming):

Podobno tradycyjna telewizja zaczyna przegrywać z internetem. Czy to możliwe?

Wirtualna Kultura przeczytała na platformie Gazety Senior, że możemy w internecie oglądać nową Telewizję Pokolenia:
która jest czymś pomiędzy kanałami na YouTube i internetową transmisją na żywo. Jej programy są nadawane najpierw na żywo, a potem można je oglądać w dowolnym momencie.

Telewizja Pokolenia powstała 30 listopada 2020 i do 30 stycznia 2021 odnotowała prawie 4 miliony wyświetleń programów:
Dotarła do 1 miliona niepowtarzalnych odbiorców, spośród których 10% to osoby w wieku 50-54 lat, 25% w wieku 55-64 lata, a 59% to osoby po 65. roku życia. Średnia liczba wyświetleń jednego odcinka programu wynosi 70 000. 

Telewizję Pokolenia można oglądać na "www" albo na Facebooku albo na YouTube:
Ten drugi sposób wymaga logowania na Facebooku. Poszczególne audycje można oglądać na żywo lub w dowolnym momencie, na przykład na kanale YouTube:

Oto lista jej programów tematycznych (cyklicznych):
Można je oglądać m.in. tutaj:
Miłego oglądania!

Uwaga. Zdjęcie przysłała Zosia. Kliknijcie - zima chyba przysypała przedwczesną wiosnę! Czy widzicie żółty pączek? Nie mylić z pączkami na tłusty czwartek.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina11 lutego 2021 11:54

    Był sobie mały wesoły pączek. Był okrąglutki i nie miał rączek. Miał lukrowaną, słodziutką skórkę, a w środku dziurkę na konfiturkę. S M AC Z N E G O!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń