czwartek, 28 lipca 2022

Lato we Wrocławiu

Hasło "lato w mieście" kojarzyło się kiedyś Wirtualnej Kulturze z zamkniętymi teatrami. Teraz lato we Wrocławiu to wydarzenie za wydarzeniem, trudno za tym nadążyć. W sobotę, 30 lipca, kolejna potańcówka pod gołym niebem od godz. 18 do 23:

i początek Simchy. Terminy innych potańcówek też są znane: 6 i 27 sierpnia, 10 września. 

Program wydarzeń we Wrocławiu na najbliższy weekend:

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha potrwa od 30 lipca do 5 sierpnia 2022, a w nim: muzyka klezmerska w Synagodze pod Białym Bocianem, spotkania wokół książek, spacery żydowskimi śladami na wrocławskim Borku, warsztaty tańca prosto z Tel Awiwu, jarmark na dziedzińcu Synagogi, 

Program jest bardzo bogaty. Na niektóre wydarzenia są zapisy. Wszystko zaczyna się w sobotę, 30 lipca Klezmerską Hawdalą, godz. 10 -14 Śniadanie Izraelskie w Muzeum Etnograficznym. W niedzielę 31 lipca odbędzie się tradycyjny Jarmark Żydowski.

Warsztaty tańca izraelskiego będą na dziedzińcu obok Synagogi w kilku terminach (wstęp wolny). 

Niektóre wydarzenia są związane z Katedrą Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Na przykład, 2 sierpnia, godz. 17, Literackie spotkanie autorskie, Mira Krum-Ledowska (Izrael) „Dziewczynka z kukurydzy”, prowadzi Joanna Degler, Aula Judaistyki UWr, wstęp wolny.

Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań poprowadzi 5 sierpnia (piątek) o godz. 16 były Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego Adam Jezierski. 

Uwaga. Wirtualna Kultura zrobiła zdjęcia na dziedzińcu Ossolineum. Kliknijcie na miniatury.

Dodatek - Teatry. W związku z pytaniem (w komentarzu), czy wrocławskie teatry działają, dodaję linki do kilku internetowych stron teatrów, gdzie są informacje o przerwach wakacyjnych, terminach nowego sezonu lub bieżącej działalności:

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Cudne. Dziękuję. Seniorka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale teatry też pracują???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie. Na jednej z internetowych platform zakładka "Teatry" była pusta. Do wpisu dodałam link m.in. do wakacyjnej informacji Teatru Muzycznego Capitol.

   Krystyna - Wirtualna Kultura

   Usuń
  2. Dziękuję Krysiu
   Cały post jest niezwykle ciekawą i szczegółową propozycją na letnie miesiące.
   Mamy wiele możliwości i tylko korzystać. Wiadomo że wszystkich się nie da wykorzystać, ale jest w czym wybierać! i tak przez Ciebie pięknie nam podane ,,na tacy" dosłownie. Serdeczności dla Wszystkich Czytelników i oddzielnie dla Ciebie Krystyno. Majka

   Usuń