sobota, 2 lipca 2022

Królowa Maria i Król Andrzej docenieni


Wirtualna Kultura podziwia Królową Marię za jej aktywność, piękny uśmiech i kondycję sportową - ostatnio w biegach Królowa zajęła trzecie miejsce. Szczyci się, że od kilku lat zna osobiście Króla Andrzeja  - poznali się kiedyś na wycieczce dla seniorów! Para Królewska 2021 jest super!

Dlatego bardzo się ucieszyła, że Jerzy Lesicki, przewodniczący Wrocławskiej Rady Seniorów, wręczył im pamiątkowe statuetki ufundowane przez Wrocławską Radę Seniorów. Uroczystość odbyła się w czwartek, 29 czerwca 2022, na posiedzeniu Rady. Cała trójka i statuetki są na zdjęciach poniżej.    


Statuetki są okazałe. Wirtualna Kultura wzięła szkło powiększające, żeby dokładnie zobaczyć, że oprócz nazwisk napisano na nich na dole:

Dziękujemy za godne panowanie w czasie Dni Seniora 2021,

a na górze: Wrocławskie Dni Seniora, 08.09-10.10.2021 r. Więcej informacji o czwartkowej uroczystości i zdjęć z niej jest na Facebooku Wrocławskiej Rady Seniorów. 

Maria Sarzyńska i Andrzej Gaszewski - Senioralna Para Królewska 2021 - są cały czas bardzo aktywni. Założyli stronę (fanpage) na Facebooku, na której intensywnie propagują wydarzenia i osiągnięcia wrocławskich seniorów:

Dlatego Wirtualna Kultura proponuje, żeby panowali do wyboru następców na Dniach Seniora 2022 i dopiero wtedy przekazali im na Rynku korony.

W roku 2020 nie było Króla i Królowej Seniorów. Klucze do miasta od Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, odebrali Grażyna Lange i Jerzy Lesicki z Wrocławskiej Rady Seniorów:W roku 2019 Para Królewska - Królowa Wiesława i Król Jacek - nie miała takiego szczęścia jak ta z roku 2021 (oboje są powyżej z lewej strony). Wirtualna Kultura poznała ich na Nowym Targu przed Marszem Kapeluszy. Niestety na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora nie było dokładnych informacji o nich. To doprowadziło do "zgrzytu":
Na szczęście od roku 2019 i 2020 co nieco zmieniło się w "obiegu" informacji na lepsze. Brawo!

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Vivat król, vivat królowa niech nam godnie panują aż do następnych wyborów

  OdpowiedzUsuń
 2. nie róbcie z nich takich swietoszków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...trudno jest zrozumieć powyższy komentarz w kontekście pretensji? czy o co chodzi? I brak odwagi aby się podpisać z imienia i nazwiska? Nie chcemy aby ten blog był miejscem anonimowych frustracji. Pozdrawiam optymistów - Majka Stanek

   Usuń
 3. Przesympatyczne ciekawostki z życia wrocławskich Seniorów. Uwielbiamy miłe ploteczki nas dotyczące i wszystkie inne także. Dzięki Krystyno za bieżącą aktualizację wydarzeń w naszym pięknym mieście Wrocławiu. Serdeczności dla Czytelników - Majka

  OdpowiedzUsuń