środa, 9 sierpnia 2023

OFCA zaprasza do Oleśnicy

Wirtualna Kultura zna Oleśnicę i o niej od czasu do czasu pisze na blogu, ale OFCY jeszcze nie widziała. Czy ktoś z Was z OFCą się już spotkał? Rok temu festiwal cyrkowo-artystyczny OFCA gościł w Oleśnicy w dniach 12-14 sierpnia 2022 :

a w tym roku będzie w dniach 11-13 sierpnia 2023. OFCA ma swoją oficjalną stronę internetową:
Jest na niej program festiwalu:
Wydarzenia zaczynają się w piątek, 11 sierpnia, o godzinie 15, a kończą o północy w niedzielę, 13 sierpnia. 

Do Oleśnicy można dojechać z Wrocławia pociągiem. Podróż trwa tylko pół godziny. Oprócz festiwalu możecie obejrzeć ciekawe wieże, jest ich wiele w Oleśnicy. Kliknijcie na zdjęcia, które przysłała Jola. "W ramach OFCY, co roku, możecie podziwiać najlepsze przedstawienia żonglerów, akrobatów, iluzjonistów, muzyków, aktorów ulicznych i scenicznych. Nad miastem rozciągają się taśmy dla highlinerów, a ulicami przemykają kolorowi goście i uczestnicy z całego świata.

Najważniejszą częścią festiwalu są spektakle uliczne i sceniczne. Pierwsze dedykowane są szerokiej publiczności i mają charakter familijnej rozrywki. Widzowie często biorą czynny udział w przedstawieniu, mają wpływ na jego przebieg, statystują i wspierają artystę spontanicznym aplauzem.

Zamknięte pokazy natomiast to złożone przedstawienia teatralno-cyrkowe, skupione na artystycznym przekazie performera, nierzadko wymagające specjalnej przestrzeni, aby w pełni oddać klimat inscenizacji.

Jednak na niepowtarzalny charakter imprezy składają się także inne elementy. Poza wysokim poziomem programu artystycznego dbamy także o festiwalowy, przyjacielski klimat. Na liście atrakcji znajdziecie więc warsztaty dla dzieci, strefę food trucków z pysznym jedzeniem, czy klub festiwalowy “Bar Żongler” z własnym programem artystycznym
."

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Piekny i kolorowy program. Architektura wiez niezwykla. Troche za daleko z Paryza!

  OdpowiedzUsuń
 2. W zeszłym roku byłem na tym festiwalu. Była super atmosfera. Polecam.
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra, wakacyjna propozycja dla rodzinnej rozrywki i amatorów tego rodzaju sztuki; dodatkowym walorem jest urok miasta i bliska odległość od Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń