niedziela, 13 sierpnia 2023

Sposoby na upały


Wirtualna Kultura upałów nie znosi. Klimatyzacji w domu nie ma. Z tego powodu opuszcza domowe pielesze i szuka ochłody. Najlepszym miejscem okazał się DCF! W niedzielne południe schronienie znalazło tam 5 osób na filmie "Osiem gór". Wirtualna Kultura wybierała się na ten film od dawna, bo polecił go jej miły znajomy w wieku średnim. 
Może by "odpuściła" ten film, gdyby nie spotkała na dworcu PKP w Oleśnicy innego fana "Ośmiu gór". Bardzo rzadko, prawie wcale, mężczyźni polecają jej filmy. Skoro tym razem było ich aż dwóch, musiała ten film (dwie i pół godziny) obejrzeć. 

Namówiła do tego Basię ze Swojczyc. Nie żałowały. Film ma piękne plenery. Opowiada o przyjaźni i miłości do gór. Pokazuje, że czasami syn rozumie ojca dopiero, gdy go zabraknie, i wtedy chce iść jego śladami.Repertuar DCFu jest bardzo ciekawy. Wirtualna Kultura chce jeszcze obejrzeć:
oraz    
Pierwszy film był prezentowany na festiwalu filmów dokumentalnych DOGS:
Drugi jest premierowy:  22 sierpnia 2023 pokaz przedpremierowy, premiera 25 sierpnia.I jeszcze jedna rzecz do wyjaśnienia: co Wirtualna Kultura robiła na dworcu w Oleśnicy. Otóż, ona z Basią wybrała się na OFCę:
Pomysł wyjazdu miał plusy i minusy. Minus to oczywiście zbyt dobra pogoda. Wysoka temperatura i słońce to było za dużo dla Wirtualnej Kultury. Plusy to atmosfera na ulicach Oleśnicy, wypełnionych tłumami zwolenników sztuki cyrkowo-artystycznej. 


WK wypiła w Oleśnicy pyszny koktajl dla ochłody i odpoczęła na leżaku w strefie relaksu. Podziwiała paradę. Żadnych pokazów cyrkowych, poza spacerami na linach wysoko nad ziemią, nie zobaczyła, bo się spóźniała i na przebijanie się przez tłum widzów nie miała sił. Poznała jedynie miejsca, gdzie widowiska odbywały się.

Ona teraz już wie. Trzeba pojawiać się w festiwalowych punktach "przed czasem", żeby zająć odpowiednie miejsce. Bogata w to doświadczenie wybierze się na festiwal za rok. Wtedy jej relacja będzie miała inny charakter. 

Relacja z tegorocznego festiwalu OFCA jest na Facebooku Oleśnicy:

Uwaga. Autorką zdjęć jest Basia. Kliknijcie na ich miniatury.
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Super fajna przygoda mimo ogromnych tłumów i 30°C temperatury. Film warty ogladania, bardzo wszystkim polecam! Basia K

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi sie podoba projekt za rok......moze bedzie chlodno

    OdpowiedzUsuń
  3. Brawo Wy!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń