wtorek, 8 sierpnia 2023

Festiwal Sztuk Ulicznych Busker Tour 2023

Wirtualna Kultura wróciła z wakacji w Kołobrzegu, gdzie codziennie pod wieczór można było oglądać występy ulicznych artystów, a potem spacerować po molo. 

Uliczni artyści zadziwiali ją. Mimo starań nie udało się jej odgadnąć, jak z trzech kawałków sznurka robi się jeden i odwrotnie. Nie mogła ocenić szybkości obrotu ogromnego koła, w którym stał (wisiał) akrobata. Bała się, że kąt nachylenia wirującego koła będzie za duży i artysta zahaczy nosem o chodnik. itd

Podziwiała przypadkowych widzów, którzy dawali się wciągać w zabawy. Kilku śmiałków naciągało liny, które podtrzymywały wysoką drabinę, na której stał "miotacz ogniem". 

Czterech innych, wybranych losowo przez artystę ulicznego z tłumu widzów, usiadło na taboretach. Potem każdy z nich odchylił się do tyłu i położył plecy na udzie sąsiada. Żaden z nich nie spodziewał się, że "inicjator" tego eksperymentu zabierze spod nich taborety i będą musieli nadal tkwić (wisieć) w niewygodnych pozycjach. Wirtualna Kultura nie mogła wyjść z podziwu, że to się im udało. Gdy okazało się, że ta "ludzka" konstrukcja wytrzymuje brak podparcia,  wskoczył na nią uliczny artysta i dumnie podniósł ręce do góry. To wszystko filmowały partnerki czwórki mężczyzn. Ten uliczny eksperyment w Kołobrzegu pokazał, że są prawdziwi mężczyźni. Kliknijcie na zdjęcia.  


Kołobrzeskie występy powinny Was zachęcić do udziału w Busker Tour 2023 we Wrocławiu i innych miastach. Wirtualna Kultura już w maju zapowiadała ten festiwal sztuk ulicznych. Jego Dyrektorem Artystycznym jest Małgorzata Węglarz (możecie ją zobaczyć we wpisie poniżej):

Znane są już szczegóły Festiwalu Busker Tour 2023 we Wrocławiu.

"W dniach 25-26 sierpnia 2023 na wrocławskim Rynku odbędzie się Busker Tour — uliczny festiwal sztuk performatywnych i nowego cyrku. Buskerzy z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny i innych krajów zaprezentują programy artystyczne i rozrywkowe dla publiczności w każdym wieku.

Festiwal rozpocznie impreza w Recepcji 24 sierpnia o godz. 20, gdzie obejrzeć będzie można zarówno popisowe, jak i alternatywne programy zaproszonych artystów lub samemu zawładnąć sceną otwartą dla wszystkich. 


Program Busker Tour 2023 we Wrocławiu

Pokazy uliczne
: Rynek, Wrocław, 25-26 sierpnia 2023,  godz. 12-22

Klub festiwalowy: Recepcja, 24 sierpnia, godz. 20 oraz 25 sierpnia, godz. 22

Opisy spektakli dostępne są na stronie www.busker.pl

Informacje o artystach  Artyści Busker Tour 2023

Wydarzenie na Fb:

Uwaga. Recepcja (klub należący do Strefy Kultury Wrocław) mieści się w neonowym podwórku przy ul. Ruskiej 46.

Harmonogram 
  • czwartek 24.08.2023, godz. 20, Kabaret na otwarcie festiwalu w klubie festiwalowym | Recepcja
  • piątek 25.08.2023, godz. 12-22, pokazy uliczne | wszystkie pierzeje Rynku, godz. 22 after party w klubie festiwalowym | Recepcja
  • sobota 26.08.2023, godz. 12-22, pokazy uliczne | wszystkie pierzeje Rynku

Informacje praktyczne. Na wydarzenie zapraszamy widzów w każdym wieku. Przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.

Znajomość języków obcych nie jest wymagana, by zrozumieć pokazy. Nie ma biletów wstępów i barierek. 
Artyści gestem, liną lub wodą wyznaczą swoją uliczną scenę.

Polecamy zabranie karimaty lub koca, by wygodnie oglądać pokazy.

Miejsca występów oznaczone są znakiem z logo festiwalu i numerem ulicznej sceny.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza.

Organizatorem wydarzenia we Wrocławiu jest Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun”.

Festiwal Busker Tour 2023 we Wrocławiu współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl

Trasa Festiwalu Busker Tour 2023:

19-20 sierpnia Krotoszyn | Rynek

22-23 sierpnia Zielona Góra | deptak

25-26 sierpnia Wrocław | Rynek

27 sierpnia Warszawa | Pasaż Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Wzruszyłam się wypowiedziami Jadzi Spychalskiej i Wirtualnej Kultury. Coś smutnego i jednocześnie pięknego połączyło te dwie wypowiedzi. Jadziu życzę Ci realizacji tego co już masz na myśli ,nawet jeśli to będą spokojne dni w gronie rodzinnym. Krysi nieustających pomysłów i pielęgnowania swojego talentu dziennikarskiego.

    OdpowiedzUsuń