wtorek, 3 października 2023

Inauguracja Klubu Aktywnych i Ciekawych Wrocławia - propozycja teatru ZAR dla seniorów

 

Na emeryturze Wirtualna Kultura odkryła, że muzea prowadzą działalność edukacyjno-popularyzatorską, a nie tylko organizują wystawy. Podobnie teatry to nie tylko przedstawienia. Najlepszym przykładem jest poniższa bezpłatna propozycja Teatru ZAR dla wrocławskich seniorów.

Szanowni Państwo!

Zespół Teatru ZAR zaprasza na inaugurację Klubu Aktywnych i Ciekawych Wrocławia, która odbędzie się 12 października 2023 r. (czwartek) o godz. 15:00 w Centrum Sztuk Performatywnych (ul. Księcia Witolda 62, Wrocław), czyli w Piekarni.

Otwarcie działalności Klubu uświetni udział wybitnych muzyków: Virginii i Arama Kerovpyanów.

Klub Aktywnych i Ciekawych Wrocławia to projekt skierowany do seniorek i seniorów, zwiększający dostępność i udział osób seniorskich w kulturalnym życiu miasta.

W programie zaplanowane są 

  • wycieczki po zabytkach Wrocławia,
  • wstęp na próby teatralne oraz udział w spektaklach i warsztatach prowadzonych przez instruktorki i instruktorów związanych z Teatrem ZAR.
Pomysłodawczynią projektu jest Wanda Ziembicka-Has. 

Wstęp wolny – prosimy o potwierdzenie przybycia do 10 października br. na adres e-mail: kontakt@teatrzar.pl lub telefonicznie: 603 530 253.

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Wrocław.

Więcej szczegółów

Po części oficjalnej inaugurującej Klub Aktywnych i Ciekawych Wrocławia odbędzie się otwarta próba muzyczna w wykonaniu Teatru ZAR z udziałem wybitnych muzyków Virginii i Arama Kerovpyanów.

Projekt Klub Aktywnych i Ciekawych Wrocławia skierowany jest do seniorów z Wrocławia i jest dla nich bezpłatny. Zaplanowano różne wydarzeń, jak 
  • oprowadzania po mieście (wycieczki po zabytkach), 
  • wyjazdy na spektakle teatralne (Legnica, Wałbrzych), 
  • udział w próbach teatralnych we wrocławskich teatrach,
  • warsztaty teatralne, głosowe oraz ruchowo-oddechowe dedykowane seniorom, 
które poprowadzą doświadczeni instruktorzy i aktorzy Teatru ZAR. Wydarzenia będą się odbywać od października do końca grudnia 2023. Około 3-4 spotkań każdego miesiąca. Szczegółowy program wkrótce.

Do zobaczenia 12 października, godz. 15, w Centrum Sztuk Performatywnych (ul. Księcia Witolda 62) - nie zapomnijcie potwierdzić udziału!


Dodatek 1. W związku z jubileuszem Teatru ZAR odbędą się koncert i spektakl w Centrum Sztuk Performatywnych (wstęp bezpłatny, wymagane pobranie wejściówki przez Internet):
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: