piątek, 20 października 2023

Wrocław proponuje

Wirtualna Kultura miota się między teatrami i wystawami. Dzień jest za krótki, żeby wszystko "zaliczyć". Prometeusz w Hali Orbita, Agnieszka Bresler w Firleju, koncert Teatru ZAR, ... Sami zobaczcie, co portal Wrocławia proponuje na weekend 20-22 października 2023 - to aż 70 wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych itd. 

Wirtualna Kultura tym razem zajrzała na internetowe strony muzeów.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę czasową "Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność". Wystawa jest czynna do 28 stycznia 2024: 
"Wystawa „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” poświęcona jest roli kobiet w największym zrywie narodowym XIX wieku – Powstaniu Styczniowym, którego 160. rocznicę obchodzimy w 2023. Ekspozycja przygotowana w Muzeum Pana Tadeusza (Oddziale Zakładu Narodowego im. Ossolińskich) składa się z dwóch części: pierwsza opowiada o udziale kobiet polskich w Powstaniu Styczniowym, druga odnosi się do czasów nam bliższych – rewolucyjnych zrywów kobiet okresu „Solidarności” w Polsce. Wystawa przypomina o znaczącym zaangażowaniu Polek – tytułowych patriotek, które masowo i z zapałem walczyły o wolność."


BWA  Dworzec Wrocław Główny proponuje wystawę 14. Konkursu Gepperta, która trwa do 28 stycznia 2024:
"Konkurs Gepperta jest skierowany do osób artystycznych bazujących w swojej twórczości na medium malarstwa, którzy uzyskali dyplom w latach 2018-2022. Na strukturę wydarzenia składają się dwa elementy: sympozjum kwalifikacyjne oraz wystawa konkursowa."


Pawilon Czterech Kopuł. Wystawa czasowa Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.) jest czynna do 14 stycznia 2024. Przygotowania wystawy trwały dwa lata!!!

Informacja o kolejnym spacerze z Ewą Plutą (8 listopada?) już wkrótce. Zapowiada się rewelacyjnie - to niespodzianka.

Uwaga. Pierwsze zdjęcie przysłała Zosia. Modliszki sfotografowała Jola. Czy je zauważacie? Pierwsza modliszka to rzadko spotykana w Polsce modliszka brązowa.
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Idę.!!!!!!!Dziękuję za informację.!!!!!!! Seniorka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za ciekawe materiały.Pozdrawiam serdecznie. Ala

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za wiadomości miłego wieczoru oraz spokojnej nocki dobranoc ❤️🥰

    OdpowiedzUsuń