czwartek, 26 października 2023

Oleśnica na niedzielę

Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielę, 29 października 2023, to Basia ze Swojczyc znalazła dla Was  ciekawą propozycję: podróż retro z Wrocławia do Oleśnicy, gdzie czekać będzie na Was wiele atrakcji:  

Niestety podobno wszystkie bilety na przejazd pociągiem retro zostały już zarezerwowane. Na szczęście do Oleśnicy można dojechać też zwykłymi pociągami i zdążyć na uroczystości m.in. na dworcu oleśnickim.    

"Na podróżnych czekają atrakcje: zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz podróż historycznymi wagonami - z lat 1928-1930 lub wagonem kuszetką z 1977 roku.  (...)
 
Wydarzeniu będzie towarzyszyć występ orkiestry oraz pokaz rekonstrukcji historycznych na dworcu w Oleśnicy"

Atrakcje w Oleśnicy (kliknijcie też: Pociągiem retro do Oleśnicy):
 • "Spacer z przewodnikiem po Oleśnicy odbywa się w godzinach od 11:00 do 13:00. Spotkanie grupy przed Oleśnickim Domem Spotkań z Historią, ul. Bociana 11.
 • Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11. Godziny: 10:00 – 14:00: zwiedzanie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią, bicie pamiątkowej monety, możliwość zakupu pamiątek: magnesy, pocztówki, książki o Oleśnicy.
 • Zamek Książęcy w Oleśnicy, ul. Zamkowa 4. Godziny: 10:00 – 18:00 – zwiedzanie Zamku Książęcego w Oleśnicy.
 • Wystawa fotografii ,,Racjonalnie nieoczywiste” autorstwa Kamili Celary, Rynek.
 • Wystawa fotografii autorstwa Andre Auera ,,Warendorf – nasze miasto partnerskie”, Rynek.
 • Wystawa prac malarskich artystów dydaktyków Katedry Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu pt. “Granice”, Galeria Brama Wrocławska.
 • Wystawa prac poplenerowych “Park Sztuki – Światło Bryły” i zajęć z “Malarstwa sztalugowego”, wejście od restauracji Teatralna, ul. Kochanowskiego 4.
Osoby, które kupią bilet na podróż do Oleśnicy otrzymają w wiadomości mapę miasta z zaznaczonymi miejscami wymienionymi powyżej."

POCIĄGIEM RETRO DO OLEŚNICY 29 PAŹDZIERNIKA 2023

Odjazd Wrocław Główny 09:15, Wrocław Mikołajów 09:21, Wrocław Nadodrze 09:26,  Oleśnica 9:58 (Przerwa na zwiedzanie ~6h)

Powrót Oleśnica 15:40, Wrocław Nadodrze16:10, Wrocław Mikołajów16:16, Wrocław Główny16:25


Stary wpis z roku 2016:

Uwaga. Basia przysłała z Barcelony zdjęcie koguta.  

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Szkoda, że nie natknęłam się wcześniej na tą informację, ale nic straconego są inne pociągi! Nie przegapcie takiej OKAZJI. Fanka WK Basia

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu kochana. Dziękuję.!!!!!! ♥️

  OdpowiedzUsuń
 3. Może będzie jeszcze kiedyś taki zorganizowany wyjazd do Oleśnicy. Ten termin mi nie odpowiada ,szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krysiu, nie tylko informujesz o ważnych wydarzeniach, ale świetnie promujesz Wrocław i cały Dolny Śląsk. Tak trzymaj. Paweł W.

  OdpowiedzUsuń