niedziela, 9 czerwca 2024

Na Ciepłej dobrze dzieje się


Wirtualna Kultura dostała od jednej z czytelniczek bloga następującą opinię:

Jeśli "miasto" naprawdę chce coś robić dla seniorów schorowanych i samotnych, to powinno zadbać, by takich placówek jak "Ciepła" powstało jak najwięcej. To niezmiernie potrzebne miejsca, ratują ludzi od samotności i depresji, zapewniają ciekawe zajęcia, bawią. 

Ta opinia skłoniła ją do zajrzenia na strony Dziennego Domu Opieki Społecznej, który mieści się przy ulicy Ciepłej 15B na Hubach. 

Wirtualna Kultura-Popowiczanka o Ciepłej pisała już w roku 2015: 

ale jeszcze tam nie dotarła na jakieś wydarzenie (na przykład w czasie Dni Seniora), bo stale coś "staje" jej na drodze. 

W Internecie można znaleźć ciekawe informacje o Ciepłej i zdjęcia budynku:
Najlepiej jednak zajrzeć na Facebook:
żeby na bieżąco się dowiedzieć, co tam się dzieje - są też filmiki. Na przykład: 
  • 29 maja 2024 na Ciepłej był Dzień Sportu: "Świetna zabawa, świetna organizacja i świetny filmik w naszym stylu. Z energią, dystansem i przekazem dla wszystkich, że starość to jedynie stan umysłu, a nie numer pesel."
  • info z 14 maja 2024: "Warto przypomnieć, że w naszym Domu prowadzimy Centrum Spotkań, czyli grupę dedykowaną osobom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne oraz ich opiekunom. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz czwartki w godzinach od 10:00 do 15:00. Uczestnicy grupy biorą udział między innymi, w takich zajęciach jak: muzykoterapia, arteterapia, ćwiczenia funkcji poznawczych z psychologiem, kinezjologia, rehabilitacja grupowa i indywidualna z fizjoterapeutą, choreoterapia, ćwiczenia sportowe, relaksacja i wiele, wiele innych...
Wirtualna Kultura nie wie, jak do tego ośrodka się zapisać i czy to jest łatwe. 

We wtorek, 11 czerwca o godzinie 10-tej na Ciepłej będzie można zobaczyć spektakl oparty na motywach Czerwonego Kapturka. Wystąpi w nim jedna z znanych Wirtualnej Kulturze seniorek. To nie jest pierwszy spektakl z jej udziałem. BRAWO! Może wybierzecie się, żeby podziwiać seniorów o różnej kondycji.

Dodatek. MOPS, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, to ważna instytucja na mapie Wrocławia.

Do jednostek organizacyjnych MOPSu należą m.in. dwa Dzienne Domy Opieki: 

Uwaga. Kliknijcie na zdjęcie pięknych lilii, które rosną w mini ogródku Basi na Swojczycach.
 
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Znam dom pomocy, na Litewskiej, na Ciepłej jeszcze nie byłam.
    Warto wspierać ludzi tam przebywających.
    Fajnie, że poruszyłaś również ten temat na swoim blogu. Pozdrawiam serdecznie. Alicja.

    OdpowiedzUsuń