piątek, 7 czerwca 2024

Wirtualna Kultura na grillu

Wirtualna Kultura grillować nie umie, ale jeść może. Po bardzo długiej przerwie wybrała się do PPM Zajezdnia, czyli do Pracowni Projektów Międzykulturowych przy ulicy Legnickiej 65, będącej częścią Stowarzyszenia Tratwa, na Otwarte Mistrzostwa w Grillowaniu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych: 

Pierwsze takie zawody odbyły się w roku 2016,
Wirtualna Kultura - Popowiczanka żałowała wtedy, że nie została wybrana do Przekupnej Komisji Smakoszy, która oceniała specjały. W tym roku sytuacja się powtórzyła, bo Wirtualna Kultura spóźniła się na oficjalne otwarcie mistrzostw. Pozostało jej kibicowanie drużynie Fundacji Umbrella, która kieruje Sektorem 3,
Udało się! Umbrella wygrała mistrzostwa, bo przygotowane przez drużynę specjały były najlepsze i nie było powodu, żeby komisję przekupić. 

Wirtualna Kultura zjadła jakiś zgrillowany żółty owoc, pieczarki faszerowane serem Almette, karkówkę z sałatką, toffu na patyku. Tylko na kalafior nie załapała się. Kalafior przez całą noc moczył się w specjalnej zalewie i był czymś zagadkowym posypany. Wyglądał pod parasolką bosko. Komisja Smakoszy wysoko oceniła kulinarne umiejętności Umbrelli. Główny "kucharz" jest na zdjęciu poniżej w niebieskim fartuchu.
Poziom mistrzostw był tak wysoki, że trzecie miejsce ex aequo zajęły aż trzy drużyny. Na pierwszym zdjęciu są drużyny finałowe z fanami. Na drugim zwycięska drużyna Umbrelli. Na trzecim Przekupna Komisja Smakoszy. Kliknijcie na miniatury zdjęć. 

Niestety Wirtualna Kultura nie wie, jakie miejsce zajęła drużyna Pomysłu na Życie, bo poszczególne drużyny miały inne nazwy, na przykład, Nadpieczone paróweczki, Bóle bez bólu, Moje danie, moje miejsce.

Puchar czterech łyżek jest przechodni. Umbrella ma nadzieję, że za rok znowu wygra - w zeszłym roku to się nie udało.Zwycięzcy dziękowali, a organizatorzy cieszyli się. Czy rozpoznajecie na zdjęciach poniżej prezesów: Grzegorza Tomoszyka (Umbrella) i Roberta Dragosia (Tratwa)? Wirtualna Kultura z przyjemnością z nimi pogawędziła przy grillu. Wspominała chłodnik, który Robert ugotował w roku 2016. Pychota!

Wirtualna Kultura poznała Kajetana Dragosia, nowego koordynatora PPM Zajezdnia (jest on na środku zdjęcia poniżej). Młodzi będą kontynuować działania starszych. BRAWO!


Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Brawo.!!!!! Ale pyszności.!!!!!!!! Drużyna Umbrella, świetna.. Wirtualna Kulturo dziękuję, piękne zdjęcia..!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo Krysiu. Super lubię zarówno grillować jak i jeść.
  A w fajnym towarzystwie wszystko smakuje. Alicja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kucharz z Umbrelli :)18 czerwca 2024 13:28

  Dziękujemy za świetną relację i zapraszamy za rok

  OdpowiedzUsuń