Wirtualna Kultura już dawno nie spacerowała z grupą O-CAL-eni, działającą przy Wrocławskim Centrum Seniora przy ul. Dominikańskiej. Grupa robi rajdy terenowe w ramach Dni Seniora, spacery noworoczne i topi marzannę:
- wrzesień 2021, kliknijcie: Zastrzyk młodości - wpis na blogu
- wrzesień 2022, kliknijcie: Terenowy rajd wrocławskich seniorów - trasa 5 - wpis na blogu
- styczeń 2023, kliknijcie: Skąd się wziął Sylwester? - wpis na blogu
- marzec 2023, kliknijcie: Pożegnanie zimy i powitanie wiosny - wersja senioralna - wpis na blogu
- styczeń 2024, kliknijcie: Rok 2024 udanie rozpoczęty!!! - wpis na blogu.
O-CAl-eni tym razem zachęcają do zaliczenia jedenastu wrocławskich górek
od 1 lipca do 23 września2026
Harmonogram
- 1 lipca – Wzgórze Andersa, kliknijcie: Wzgórze Andersa (142 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku autobusowym Aquapark (linie 112, 113, 145, 146).
Prowadzenie: Jaga Szabuńko.
- 8 lipca – Bastion Sakwowy, kliknijcie: Bastion Sakwowy we Wrocławiu
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku tramwajowym linii 2, 5, 6, 9, 18 i 23.
Prowadzenie: Liliana Gołek.
- 15 lipca – Cmentarz Żołnierzy Polskich na Oporowie, kliknijcie: Wzgórze Cmentarz Żołnierzy Polskich (137 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 przy pętli tramwajowej linii 4, 11 i 20 (słupek 11611).
Prowadzenie: Ryszard Gajny.
- 22 lipca – Wzgórze Gajowickie, kliknijcie: Górka "Pafawag" - Wzgórze Gajowickie (138 m n.p.m.) [35/39]
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku autobusu 136 "Mielecka" w kierunku ul. Grabiszyńskiej.
Prowadzenie: Andrzej Gaszewski.
- 29 lipca – Mała Sobótka, kliknijcie: Mała Sobótka - Górka Miłości (135 m n.p.m.)
Prowadzenie: Maria Sarzyńska.
- 5 sierpnia – Wzgórze Bendera, kliknijcie: Wzgórze Bendera (131 m n.p.m.)
Prowadzenie: Barbara i Ryszard Kretchmerowie.
- 12 sierpnia – Wzgórze Kapliczne, kliknijcie: Wzgórze Kapliczne (120 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 na pętli tramwajowej Osobowice (linie 14 i 16).
Prowadzenie: Ewa Orzechowska.
- 19 sierpnia – Wzgórze Słowiańskie, kliknijcie: Wzgórze Słowiańskie (125 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku Słowiańska po stronie zajezdni (linie 1, 6, 8, 16, 19 i 24).
Prowadzenie: Adam Orzechowski.
- 26 sierpnia – Wzgórze Kilimandżaro, kliknijcie: Kilimandżaro (134 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku Zacisze przy ul. Kochanowskiego (linie D, 111 i 116).
Prowadzenie: Teresa Szewioła.
- 16 września – Górka Szczepińska, kliknijcie: Górka Szczepińska - Górka Zdrowia (124 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 przy Parku Popowickim (tramwaje 18, 19, 24 oraz autobusy 103 i 127).
Prowadzenie: Halina Nogaj.
- 23 września – Wzgórze Polskie i wielki finał, kliknijcie: Wzgórze Polskie - Bastion Ceglarski (127 m n.p.m.)
Zbiórka o godz. 11:00 na przystanku „Urząd Wojewódzki – Muzeum Narodowe” (tramwaje 2 i 10).
Prowadzenie: Bogumiła Gajny.
Spacer finałowy zakończy się około godziny 12:00 uroczystym podsumowaniem we Wrocławskim Centrum Seniora – WCRS przy ul. Dominikańskiej 6 (sala 27). To właśnie tam uczestnicy świętować będą zakończenie dwumiesięcznej przygody, odbiorą certyfikaty, nagrody i wspólnie podsumują zdobywanie Korony GÓRek Wrocławia.
☝☝☝Kliknijcie w zdjęcie. Tak Ewa Rapacz, liderka grupy O-CAL-eni, i Krystyna Ziętak, Wirtualna Kultura, wyglądały na Rajdzie Terenowym we wrześniu 2022. Obie mają statuetki Przyjaciel Seniorów - Ewa rok 2018, Krystyna 2020:
- 1 września 2020, kliknijcie: Czy znasz przyjaciół wrocławskich seniorów? - wpis na blogu
- 7 września 2020, kliknijcie: Przyjaciele Seniorów 2020 - wpis na blogu
- 8 września 2020, kliknijcie: Krystyna - Wirtualna Kultura dziękuje - wpis na blogu
☝☝☝Dodatek. Wirtualna Kultura szczególnie poleca Górkę Szczepińską. Dużo się tam zmieniło.
- 6 maja 2026, portal Wrocławia, kliknijcie: Beata Turska, Górka Szczepińska już gotowa! | ZDJĘCIA Z DRONA .
Kiedyś dwa osiedla: Szczepin i Popowice zgłosiły wspólny projekt do WBO na rewitalizację Górki Szczepińskiej, ale wtedy się nie udało. Zobaczcie jak Górka wyglądała w roku 2020:
- kliknijcie: Odkrywamy Wrocław na YouTube - wpis na blogu.
☝☝☝Wirtualna Kultura dwa razy próbowała sama zorganizować spacery, licząc na seniorów z Żółtego Parasola. Niezbyt jej się to udało, ale wspomnienia zostały. Oto jedno z nich:
- 3 listopada 2022, kliknijcie: Dwie Basie i jedna Krysia - wpis na blogu.
Krystyna - Wirtualna Kultura
.jpeg)
Piękne zdjęcie, piękne kobiety .. Gratulacje serdeczne i pozdrawiam 💝🙋♀️💕Najks
OdpowiedzUsuńSuper. Dziękuję. Z.
OdpowiedzUsuń