wtorek, 8 września 2020

Krystyna - Wirtualna Kultura dziękujeW czerwcu roku 2015 kilka członkiń stowarzyszenia Popowiczanie stwierdziło, że stowarzyszenie powinno mieć blog. Krystyna przez całe lato roku 2015 wymyślała postać bloga "Popowiczanie" razem z Konradem Postawą, informatykiem wolontariuszem. Gdy blog powstał, to okazało, że nie ma chętnych do pisania postów. Krystyna nie miała wyboru, musiala zostać blogerką Popowiczanką.

Pewnego dnia na spotkaniu jednej z Grup Dialogu Społecznego Krystyna-Popowiczanka usłyszła, co Joanna Warecka opowiada o Klubie Seniora działającym przy Stowarzyszeniu Żółty Parasol. Była pod wrażeniem i dała się Joannie namówić do udziału w projekcie "60+Virtual Culture". Tak zrodziła się blogerka Krystyna-Wirtualna Kultura.

Blogerki Popowiczanka i Krystyna-Wirtualna Kultura to niby te same wcielenia Krystyny, ale nie do końca. Łączy je ciekawość świata, ale dzieli balast doświadczeń. Słowo "balast" jest chyba użyte w niewłaściwym miejscu, no bo czy można nazywać "balastem" doświadczenia, które sprawiały radość czytelnikom bloga (?) i blogerce? Pięć lat blogowania to bardzo ciekawy okres w życiu wrocławianki Krystyny. Poznawała siebie, Wrocław i wrocławian. W podzięce Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wręczył jej statuetkę "Przyjaciel Seniorów" (kliknijcie na drugie zdjęcie powyżej). Na pierwszym zdjęciu Krystyna jest w towarzystwie pozostałych tegorocznych laureatów - Przyjaciół Seniorów, czyli ks. Tomasza Filinowicza, Jerzego Skoczylasa, Marii Zawartko i Grzegorza Tymoszyka. Relacja z uroczystości wręczania statuetek "Przyjaciel Seniora" w trakcie inauguracji Dni Seniora 2020 jest na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora:

Konrad uważa, że aby blog był "żywy", to powinny być trzy wpisy tygodniowo i komentarze czytelników. Pierwsza rzecz zależała od blogerki Krystyny, druga od czytelników. To ich komentarze i maile zachęcały ją do pracy na blogu. Był jeszcze jeden warunek - patron bloga z aktywnymi seniorami, żeby było o czym pisać. W przypadku bloga "60+ Wirtualna Kultura" patronem jest Stowarzyszenie Żółty Parasol. Stowarzyszenie Popowiczanie, patron bloga "Popowiczanie", nie wytrzymało próby czasu.

Jak się podsumuje wszystkie elementy, dzięki którym zauważono oba blogi, to jest jasne, kto jest jednym z pięciu laureatów tegorocznego konkursu "Przyjaciel seniorów":
 • to Wy, drodzy czytelnicy obu blogów - dzięki, że czytacie, piszcie komentarze i maile do Wirtualnej Kultury, w tym te z gratulacjami z powodu statuetki "Przyjaciel seniorów" na Facebooku,
 • to Ty, kochany Żółty Parasolu - dzięki, że oczarowałeś Popowiczankę,
 • to Wy, wspaniali fotografowie - dzięki, że przysyłacie zdjęcia na blog,  
 • to Ty, Konradzie  - dzięki, że pokazałeś Popowiczance tajniki bloggera. 
💙💚💛💜💙💚💛💜💙💚💛💜💙💚💛💜💙💚💛

Podziękowania należą się również pomysłodawcom zgłoszenia kandydatury Krystyny na konkurs "Przyjaciel Seniorów" i Kapitule, która ją wybrała do piątki tegorocznych laureatów.

🌷🌺🌼🍀🌹🌸🌼🍀🌷🌸🌼🍀🌹 

 Została jeszcze jedna forma działalności Krystyny-Wirtualnej Kultury na rzecz wrocławskich seniorów: felietyny publikowane w miesięczniku "Gazeta Senior". Linda Matus, redaktorka naczelna Gazety Senior, proponowała Krystynie współpracę, zanim ona zaczęła działać na blogu 60+Wirtualna Kultura. Trochę czasu minęło do publikacji pierwszego felietonu. Wirtualna Kultura okrzepła i postanowiła się dzielić swoimi przemyśleniami z innymi seniorami. Niektóre z jej felietonów opublikowanych w Gazecie Senior ukazały się oddzielnie na internetowej platformie:

Wirtualna Kultura już o laureatach konkursu "Przyjaciel seniorów" na blogu pisała, kliknijcie: Przyjaciele seniorów 2020. Cała piątka prezentuje się wspaniale na pierwszym zdjęciu zrobionym przez Jolantę Podsiadło z Wrocławskiego Centrum Seniora (Jolanta Podsiadło jest na zdjęciach poniżej). Dwa następne zdjęcia zrobił Andrzej (kliknijcie na zdjęcia) - ten od kolorowych parasolek, będących symbolem tegorocznych Dni Seniora.

Po ceremonii w Narodowym Forum Muzyki laureaci zjedli wspaniały tortu w Umami razem z zapewne znanymi Wam osobami z Wrocławskiego Centrum Seniora i Wrocławskiej Rady Seniora. Klucz do miasta trzymają Grażyna Lange i Jerzy Lesiecki, wiceprzewodnicząca i przewodniczący Wrocławskiej Rady Seniorów.  Na zakończenie ważna rzecz: 6 września 2019 statuetkę "Przyjaciel Seniorów" dostała Joanna Warecka, prezes Stowarzyszenia Żółty Parasol. Wirtualna Kultura pisała o tym na blogu, a na Facebooku pojawiło się zdjęcie statuetki i kilku osób z ekipy Stowarzyszenia Żółty Parasol. Statuetki lubią Żółty Parasol.
Żółty Parasol to Ołbin, a na Olbinie działają FormaLiści. Po ceremonii wręczania statuetek Wirtualna Kultura dostała od Asi Wareckiej bukiet owocowo-kwiatowy z miłością od FormaListów i instrukcją, co zrobić z każdym jego elementem. Bardzo pomysłowe - Wirtualna Kultura trzyma bukiet na jednym ze zdjęć. Aby twórczynie bukietów zobaczyć, kliknijcie na pierwsze zdjęcie we wpisie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

13 komentarzy:

 1. Krysiu, z całego serca gratuluję nagrody !!Jesteś wspaniała!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Pani Krystyno, jestem dumna, że udało mi się przekonać Panią do współpracy z Gazetą Senior. Cieszę się ogromnie, że Pani szeroka działalność została dostrzeżona przez Wrocławską Radę Seniorów. A prywatnie cenię sobie nasze rozmowy, wymiany e-maili, SMS-ów na różne tematy, które bez większego planu przebiegają chyba w myśl zasady lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Jest Pani prawdziwym człowiekiem Renesansu, jak Panią nazwał Jerzy Skoczylas podczas wręczenia statuetek. Gratulacja!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Krysiu, GRATULUJĘ wyróżnienia i nagrody. Wyglądasz przepięknie w tej kolorowej sukience i pomalowanych ustach💋pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Krysiu, gratuluje nagrody, bo zasłużyłaś. No i dziękuję za miłe słowa, choć obydwa blogi to twoja zasługa, jak tylko zaprojektowałem kilka drobnych elementów 99% pracy sama wykonałaś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama widzisz co pisze Konrad...
  I Konrad ma rację.
  To Twój trud i ogromne ambicje, aby nam Seniorom - uprzyjemniać życie, i najwspanialsze propozycje podawać niemal "na tacy|". A my? my tylko (!), nie możemy nie skorzystać z tak wspaniałej oferty. Kochamy Cię za to Krystyno. Super że nasze sympatie dla Ciebie podzielają inni Wielcy tego Miasta. Jeszcze raz gratuluję tego wspaniałego i zasłużonego wyróżnienia i proszę: bądź dla nas dalej...
  pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 6. Krysiu, gratuluję nagrody,bo kto jak nie TY.

  OdpowiedzUsuń
 7. Krysiu serdecznie gratuluję cieszę sie że.cie znam

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje Krysiu:) cieszymy się,ze Twoja praca,a właściwie pasja została doceniona.Profesjonalizm ,wiedza i lekkość przekazu Twojego blogu jest imponująca. Pozdrawiamy serdecznie . Halinka i Jan

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje dla Ciebie Krysiu, osoby rozmiłowanej w swoim mieście - Wrocławiu - wolontariuszki, zwracającej uwagę na sprawy szczególnie ważne dla seniorów, a także blogerki umiejętnie propagującej różnorodne - nie tylko aktualne - wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Krysiu, gratulacje za energię i spójność działania. Pozdrawiamy Moje Popo

  OdpowiedzUsuń
 11. Irena ze Szczepina27 września 2020 12:25

  Ogromne zaangażowanie,aktywność,pasja, miłość do Wrocławia i Wrocławian naszej Krysi - Wirtualnej Kultury zostało dostrzeżone i docenione.GRATULUJĘ zwycięstwa w piątej edycji konkursu i uzyskania cennej statuetki "Przyjaciel Seniorów" w imieniu swoim i seniorów Klubu Seniora "Uśmiech". Twój blog pomaga seniorom żyć aktywnie.Za wszystko co dla nas robisz bardzo Cię kochamy prosząc o dalsze uprzyjemnianie nam życia.Ukłony i serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 12. PANI WIRTUALNA KULTURA TO NIESAMOWITA OSOBOWOSC I HUMOR!! GRATULUJE KRYSIU Z CALEGO SERCA!!100 PROCENT ZASLUZONE!

  OdpowiedzUsuń