wtorek, 21 marca 2023

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny - wersja senioralna


Wirtualna Kultura pierwszy raz w życiu brała udział w topieniu Marzanny w Odrze! To dzięki grupie o-CALeni - wielkie dzięki! Ona brała udział też w innych wydarzeniach organizowanych przez tę grupę. Ma co wspominać: 

Licznie zgromadzeni seniorzy wyruszyli punktualnie z placu Kromera w kierunku Odry. Nad jej brzegiem przygotowano ekologiczną Marzannę. Wirtualna Kultura z podziwem obserwowała, jak Marzanna rosła i piękniała "w oczach". Najbardziej spodobała się jej twarzyczka zrobiona pomysłowo z liścia. Kliknijcie na zdjęcia.
Seniorów wspomagali dwaj sympatyczni panowie z Przestrzeni Trzeciego Wieku: Jarosław Woszczyna i Nikodem Czupryna. Nie tylko robili zdjęcia, ale zeszli ze skarpy na kamienisty brzeg Odry - odważni chłopcy! 

Wszystko dokumentował też Michał Dembiński - z uśmiechem na twarzy w czerwonej kurteczce. Wirtualna Kultura znała go tylko "z widzenia" z różnych wydarzeń senioralnych. Pierwszy raz mogła sobie z nim pogadać. Nie zabrakło Halinki, seniorki z Żółtego Parasola. 


Seniorzy zaśpiewali piosenki tradycyjnie towarzyszące obrzędowi topienia Marzanny, pożegnania zimy. Nikodem ostatecznie utopił z gracją Marzannę w Odrze. Wcześniej Ewa Rapacz przypomniała historię Marzanny i czuwała nad sprawnym przebiegiem całego wydarzenia. Pochwaliła seniorki w ekologicznych wianuszkach - pomysł do naśladowania na przyszły rok.  


 Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Spacer to samo zdrowie! Do zobaczenia 21 marca 2024.

Uwaga. Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na Facebooku Przestrzeni Trzeciego Wieku:
Telewizji Echo 24 tym razem nie było.
 Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Pięknie wszyscy się prezentują. Pomysł ekologicznej Marzanny świetny, tradycja podtrzymana i do tego najważniejsze wspólne wyjście, rozmowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. 👏👏👏❤️

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tej tradycji, bardzo mila. I Wirtualna Kultura ladnie wyglada we wiosennym berecie.Dobrego dnia zycze z Paryza

    OdpowiedzUsuń