sobota, 7 kwietnia 2018

Drugie życie rzeczy

To wielka przyjemność, gdy się widzi radość osób, które czynią "dobro". Tak było na dzisiejszej Akcji Wymiany Rzeczy zorganizowanej przy ulicy Kłodnickiej 2 przez Partnerstwo Lokalne Gądów i Kosmonautów, kliknijcie: Sąsiadówka - Akcja Wymiany Rzeczy  Jak zwykle duszą tej akcji byli Gienia i Dawid (zobaczcie ich na zdjęciu obok).

Partnerstwo Lokalne organizuje też przy ulicy Kłodnickiej 2 wspaniałe Pikniki Rodzinne "Sąsiadówka", kliknijcie: Galeria zdjęć oraz tutaj: Organizatorzy Sąsiadówki. Tegoroczny Piknik Rodzinny ma być podobno 25 maja.

"Wirtualna Kultura" zachęciła Basię i Wiesię z Żółtego Parasola do udziału w Akcji Wymiany Rzeczy. Wiesia przyszła z Kasią:


a Basia od razu wypatrzyła szałowy kapelusz.


Nie powiem Wam, czy Basia kapelusz zabrała do domu czy nie. Kapelusz był filcowy.

"Wirtualna Kultura" i jej dwie koleżanki Ala i Jasia z Popowic co roku wspierają Sąsiadówkę  jako wolontariuszki. Jasia piecze bardzo smaczne ciasteczka. W tym roku zamiast słynnych rogalików była szarlotka, która szybko została zjedzona przez uczestników akcji wymiany rzeczy. Na zdjęciu powyżej są Jasia i resztki jej szarlotki. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.

W ramach wiosennego przeglądu szaf uczestnicy akcji przynieśli nie tylko odzież i sprzęt gospodarstwa domowego, ale również książki i zabawki. Książki i zabawki szybko zmieniły właścicieli. Wrocławianie czytają, a dzieci jak to dzieci lubią zabawki!!!

Akcja Wymiany Rzeczy jest dwa razy w roku. Następna będzie na jesieni. Jedna z uczestniczek z radością stwierdziła, że jest bardzo zadowolona, że "rzeczy będą miały drugie życia". Stąd tytuł wpisu.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Krysiu, z tak zwykłego wydarzenia zrobiliście fajną, bardzo pożyteczną akcję, bo dobrze jest podzielić się z innymi tym co już mnie nie cieszy a innemu się przyda! A kapelusz mnie się bardzo spodobał. Pozdrawiam Basia

    OdpowiedzUsuń