poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Energo rowery


Wyjaśnienie. Niestety żółto-zielone tramwaje jeździły tylko 1 kwietnia, a dworek i jachty już zniknęły z Ołbina, kliknijcie: Nowości na Ołbinie. Na drugą taką szansę musimy poczekać rok.

Ten wpis jest dla tych, którzy przy świątecznych stołach za dużo czasu spędzili. Jak teraz zbędne kalorie tanio i pożytecznie spalić? Pewnego ranka "Wirtualna Kultura" znowu zajrzała do Przejścia Świdnickiego, żeby się dowiedzieć, co w "trawie piszczy", kliknijcie: Filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Centrum Innowacji. Przejście Świdnickie. Od razu zauważyła żółto-zielonkawy afisz o energo rowerach (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć).

Fantastyczny pomysł. Siadasz na rower, pedałujesz, oglądasz za szybą przechodniów, a telefon komórkowy sam ci się ładuje. Z afisza możesz się dowiedzieć, że w ten sposób
 • można wyprodukować od 50 do 200 wat,
 • kreatywnie spędzić czas,
 • ocalić drzewa,
 • spalić kilokalorie.
I co Wy na to, Drodzy Czytelnicy? Będziemy po świętach pedałować?

"Wirtualna Kultura" bardzo mile wspomina lutowe wydarzenie w Centrum Innowacji. Przejście Świdnickie, którego sprawcą był Żółty Parasol. Oto dwa zdjęcia z wydarzenia podsumowującego projekt Erasmus+, 60+ Virtual Culture  (kliknijcie tutaj: Przejście Świdnickie):


Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Gratuluję, Wirtualna Kulturo!
  Dałam się nabrać na ten tramwaj i tylko z powodu braku czasu nie wysłałam Joannie gratulacji...
  Serdeczności
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, cieszę się, że pomysł z tramwajem był dobry. Jest wiele innych powodów do gratulacji dla Joanny - nie musi to być tramwaj.

   Krystyna

   Usuń
 2. Na Joannę patrzę tak, jak Nel Rawlinson na Stasia Tarkowskiego ("W pustyni i w puszczy"), czyli: "Stes (Joanna) wszystko może"

  OdpowiedzUsuń
 3. Olu, bardzo słuszne literackie porównanie. Super!

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna opcja, jeśli ktoś jest fanem fitnessu. :)

  OdpowiedzUsuń