niedziela, 1 kwietnia 2018

Nowości na Ołbinie


Kochane Parasolki i Kochani Parasole, od dzisiaj mamy nową linię tramwajową żółto-zieloną. To zasługa Asi Wareckiej. Asiu, bardzo dziękujemy. Linia łączy Park im. Tołpy z Parkiem im. Staszica. Tramwaje będą kursować od kwietnia do września włącznie co pół godziny. Dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora przejazdy są darmowe.

W parku im. Staszica będą na Was czekać animatorzy kultury i rekreacji z Poznania, kliknijcie: Czego nauczył nas Poznań?. Skorzystajcie już dzisiaj!!! Nie powinno się siedzieć przy wielkanocnym stole cały dzień.

"Wirtualna Kultura" postanowiła też coś pożytecznego zrobić dla mieszkańców Ołbina. Skorzystała ze znajomości, które ma w Muzeum Pana Tadeusza, i uzyskała zgodę Tadeusza na przeniesienie dworku ze skansenu w Soplicowie do Parku im. Tołpy na miejsce kontenera kulturalnego (kliknijcie na zdjęcia poniżej, żeby je powiększyć). Udało się! Od dzisiaj "śniadania w dobrym tonie" będą pod oknami, przez które Zosia kiedyś wyglądała, kliknijcie: Śniadania w dobrym tonieA wieczorami będziecie mogli tańczyć poloneza przed gankiem, kliknijcie: Polonez - YouTube


We wrześniu 2017  "Wirtualna Kultura" była w Soplicowie, kliknijcie tutaj: Zosia z Soplicowa. Teraz  będzie miała do dworku bliżej, kliknijcie: Soplicowo filmowePostanowiła też przybliżyć sobie morze. Pomógł jej w tym Baca z Nowego Sącza, który co roku bywa w porcie jachtowym w Kołobrzegu, kliknijcie: Marina w Kołobrzegu. Takiemu wilkowi morskiemu nikt nie odmówi. Zarząd Mariny uległ czarowi Bacy i zgodził się na transfer jachtów do Wrocławia.

Kochane Parasolki i Parasole, od dzisiaj możecie żeglować po stawie w parku na jachtach z Kołobrzegu. Hurra! Dajcie znacie, kiedy nabierzecie wiatru w żagle. "Wirtualna Kultura" ma dla Was kapoki.


Tylko jednego "Wirtualnej Kulturze" nie udało się załatwić: fabryki krówek przy ulicy Chemicznej, kliknijcie: Radość wirtualnych seniorów oraz tutaj: W poszukiwanie smartfonów. Niestety Wedel do tej pory nie zareagował  na prośbę "Wirtualnej Kultury", kliknijcie: Wedel - historia.

Uwaga. Zdjęcia nowości na Ołbinie zrobił Leszek z Oleśnicy.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz