wtorek, 10 lipca 2018

Lipiec we Wrocławiu


To jest subiektywny wybór propozycji na lipcowe wakacyjne dni. O niektórych z nich już na blogu pisałam. O innych piszę pierwszy raz.
 1. Vertigo Summer Jazz Festiwal 2018, cały lipiec, kliknijcie: Vertigo Summer Jazz Festiwal - szczegółowy program. Codziennie coś niesamowitego. Koncerty na dachu, w pociągu, na wyspie, na statku, w parku, itd. W niedziele na Wyspie Daliowej.
 2. Bezpłatne bardzo ciekawe letnie spacery z przewodnikiem (w dzień i wieczorem), kliknijcie: Program na lipiec.
 3. Muzeum Pana Tadeusza, 12 lipca, godz. 17, aktorzy czytają fragmenty Pana Tadeusza, kliknijcie: Beata Rakowska i Michał Szwed czytają Pana Tadeusza.
 4. Pokazy na Pergoli, multimedialna fontanna i teatr Ocelot z Legnicy (taniec i akrobacja), kliknijcie: Wyjątkowe pokazy. 11-14 oraz 16-21 lipca, godz. 21.30 i 22.30 (dwa pokazy każdego dnia). Czas trwania spektaklu: ok. 20 minut. Bilety:·12-32 zł w przedsprzedaży dostępne, kliknijcie:  Ebilet lub przed wejściem na wydarzenie.
 5. 14 i 15 lipca, Brave Festiwal w CeTA, kliknijcie: Brave Festival w CeTA. W Studiu im. Cybulskiego wystąpi grupa ILL-Abilities. To międzynarodowa ekipa tancerzy breakdance, która w swoich pokazach udowadnia, że żadna niepełnosprawność nie jest w stanie powstrzymać wewnętrznej determinacji i prawdziwej potrzeby ekspresji. Obowiązują bilety, kliknijcie: Brave Festival - home page.
 6. Oprowadzanie po Starym Ratusza  z okazji 600-letniej rocznicy buntu wrocławskich mieszczan, 18 lipca, godz. 11, kliknijcie:  Rocznica buntu mieszczan w roku 1418. Wstęp 5 zł.
 7. Sąsiadujemy na Brochowie: 14 lipca – plener malarski przy ul. Koreańskiej 1a (obok Fotoplastykonu), potem pokaz filmowy „Twój Vincent” w sali dworca na Brochowie o godz. 18.00 . 21 lipca – podwórkowa sąsiedzka biesiada z potańcówką, pysznym jedzeniem i muzyką na żywo, kliknijcie: Sąsiadujemy na Brochowie.
 8. Sąsiedzkie spacery w soboty o godz. 11. 14 lipca Ołbin,  start pod pomnikiem papieża Jana XXIII (ul. Św. Marcina, obok pl. Bema). 21 lipca Brochów; start: instalacja „Fotoplastykon – galeria audiowizualna” (podwórko między ulicami Chińską, 3 maja, Koreańską, obok budynku CESu), kliknijcie: Sąsiedzkie spacery.
 9. Miesiąc spotkań autorskich, kliknijcie: Szczegółowy program.
 10. Kino plenerowe w piątki i soboty o godzinie 22 na Wyspie Słodowej (dla odważnych???), kliknijcie: Kino plenerowe - program.
 11. Sekretne kino na Ołbinie, najbliższy seans będzie 25 lipca, kliknijcie: Sąsiadujemy na Ołbinie.
 12. O tym, co Żółty Parasol proponuje na Ołbinie, czytajcie tutaj (kliknijcie): Żółty Parasol - home page oraz tutaj: Żółty Parasol - Facebook..
 13. Różne wydarzenia na czterech osiedla, kliknijcie: Sąsiadujemy na czterech osiedlach.
 14. Więcej atrakcji we Wrocławiu na lipiec i sierpień szukajcie we wrocławskim niezbędniku kulturalnym, kliknijcie: Wrocławski Niezbędnik Kulturalny.
Postscriptum. Sto zielonych ulic na stulecie niepodległości. Dwa miliony złotych wyda Urząd Miejski Wrocławia na realizację akcji zazieleniania ulic miasta. Inicjatorzy pomysłu chcą, by to mieszkańcy Wrocławia wskazali, gdzie powinny zostać zasadzone drzewa i krzewy.

Warto wziąć udział w plebiscycie na zielone ulice. Skorzystajcie ze specjalnej aplikacji i zgłoście swoje propozycje (kliknijcie) : Wrocław rozmawia - plebiscyt. Weźcie przykład z Popowic-Online, które zgłosiły pięć lokalizacji, kliknijcie: Popowice Online - Facebook. Żółty Parasol też w tym bierze udział, kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook. Parasol chyba jest w czepku urodzony. Jest już na nim realizowany, w ramach unijnego programu Horyzonty 2020,  projekt "zielone podwórka", kliknijcie: Zielony Ołbin.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Krysiu, a propos zazieleniania ulic-Brawo Popowice!Tymczasem na Ołbinie też trwa od wczoraj pospolite ruszenie. Zgłoszenie Parasola jest częścią akcji Partnerstwa dla Ołbina, mamy nadzieję, że nasze lokalizacje pozytywnie przejdą weryfikację. Trzymajcie kciuki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam "Pospolite ruszenia" na Ołbinie. O zazielenianiu podwórek na Ołbinie już na blogu pisałam. Tak trzymać!!!

   Krystyna

   Usuń
 2. Jak widać we Wrocławiu nawet w tzw. "sezonie ogórkowym" nie można się nudzić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrocław chyba chce pretendować do nowego tytułu: "Zielona Stolica Europejskiej Kultury".

   Krystyna

   Usuń
 3. Świetnie Krysiu, że podzieliłaś się tą wiedzą z czytelnikami Wirtualnej Kultury. Wszyscy teraz mamy możliwość wyboru, tego co nas interesuje i oczywiście wziąć czynny udział.
  Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń