czwartek, 19 lipca 2018

Wakacje, ach wakacje we Wrocławiu


Czy zauważyliście, że na stronie Żółtego Parasola jest kalendarz "Nadchodzące wydarzenia"? Kliknijcie: Kalendarz. Na przykład, w niedzielę (22 lipca, godz. 16-18) są rodzinne warsztaty "Wymyśl sobie sztukę", kliknijcie: Wymyśl sobie sztukę. Wakacje w mieście są super, a na Ołbinie szczególnie, kliknijcie. Żółty Parasol.

Czy się Wam podoba taki tytuł: "Kultura na wakacje we Wrocławiu"? Mnie tak. Pod tym tytułem się kryją kulturalne propozycje miasta Wrocławia dla nas starych i młodych, dla wszystkich. Mimo wakacji spektakle grają Teatr Komedia i Ad Spectatores, a w muzeach wiele dzieje się, kliknijcie: Kultura na wakacje we Wrocławiu. W Synagodze pod Bocianem są niedzielne koncerty zawsze o godzinie 18, kliknijcie: Lato w Synagodze.


A czego można się spodziewać po Szczepinie? Nie wiecie? Podpowiadam: potańcówki. W niedzielę 22 lipca w Sercu Szczepina na "Sąsiedzkiej Potańcówce" DJ Sun Miguel zabierze w muzyczną podróż do lat 50., 60. i 70., nie zabraknie także współczesnych utworów,  kliknijcie: Mikrogranty. Wrocławskie osiedla chętnie z mikrograntów korzystają, żeby umilić czas mieszkańcom.


I co teraz wybierzecie? Przecież w tym samym terminie (22 lipca, godz. 17) są "zakazane lektury" w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia, kliknijcie:Aktorzy czytają arcydzieła. "Wirtualna Kultura" jeszcze decyzji nie podjęła. Co jej radzicie?

A czy wiecie, ile festiwali we Wrocławiu się organizuje? Kliknijcie: Festiwale - kalendarium 2018. I co? Czy aż tylu festiwali się spodziewaliście?

Uwaga. Zdjęcia z tego wpisu zrobiła Marysia ze Szczepina na corocznej wystawie lilii w Arsenale. Żałujcie, że lilii nie widzieliście.
Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

  1. Witaj Krysiu, piękne te bukiety, ale kiedy (w jakich dniach) była ta wystawa w Arsenale?
    Mam nadzieję, że wybierzesz "zakazane lektury" ! i do zobaczenia w sobotę na Brochowie Basia

    OdpowiedzUsuń