niedziela, 8 lipca 2018

Komentarz do komentarza o Hamlecie


"Centrum Sektor 3" jest prowadzone przez fundację Umbrella przy ulicy Legnickiej 65 obok zajezdni tramwajowej, kliknijcie: Fundacja Umbrella oraz tutaj: O Sektorze 3. W jednym z ostatnich biuletynów (newsletterów) "Sektora 3" ukazał się taki komunikat:

Teatr Pieśń Kozła - wejściówki dla seniorów. Biuro Teatru Pieśń Kozła informuje o bezpłatnych wejściówkach dla seniorów na dwa najbliższe spektakle: HAMLET - KOMENTARZ - 7 i 8 lipca oraz WYSPA - 10 i 11 lipca. Ilość wejściówek ograniczona, kliknijciePlakat


Rezerwacja: teatr@piesnkozla.pl, telefon: 71 342 71 10.

Basia, Ela, Ola  i "Wirtualna Kultura" już poprzednio z takich darmowych wejściówek korzystały, kliknijcie: Pieśń Kozła oraz przeczytajcie komentarz Oli, kliknijcie: Animatorzy kultury. Kto z Was weźmie przykład z nas i podzieli się wrażeniami ze spektakli teatru przy ulicy Purkyniego (zobaczcie zdjęcia powyżej)?

"Hamlet - komentarz" to trzeci spektakl teatru Pieśń Kozła, na którym "Wirtualna Kultura" już była:


"Wirtualna Kultura" bardzo lubi się droczyć z Elą z Nadodrza. Celowo Elę stresuje i jej opowiada, co na blogu napisze. Ela z tego się niby śmieje i do końca nie wierzy, że "Wirtualna Kultura" rzeczywiście na blogu napisze to, co przez telefon opowiada. Zobaczymy, czy Ela będzie protestować, gdy to przeczyta:

  • "Hamlet- komentarz" nie jest to komentarz do dramatu Szekspira, bo przecież akcja spektaklu teatru "Pieśń Kozła" zaczyna się w dniu śmierci ojca Hamleta, a nie dwa miesiące później, jak to jest u Szekspira. Ela, oczywiście, ma inne zdanie na ten temat.
  • Zawartość "fabularna" spektaklu na Purkyniego nie jest z Szekspirem uzgodniona. Szkoda, że pod sufitem nie wyświetla się przekładu tak jak w operze. "Wirtualna Kultura" nie do końca wiedziała, o co oni mają pretensje do ducha zmarłego ojca Hamleta itd
  • Są też wątpliwości co do scenografii. "Wirtualna Kultura" niestety nie wie, w którym miesiącu dzieje się akcja u Szekspira. Czy wtedy kwitły róże? Ela twierdzi, że w czasach Szekspira były cieplarnie???
  • "Wirtualna Kultura" długo się zastanawiała, jakim cudem w spektaklu Brala krwiste róże są wbite w szyje artystek!!! Rozwiązanie jest proste - róże są plastikowe i dają się wyginać. Róże były bardzo wyraziste i potęgowały nastrój.
  • W porównaniu z innymi spektaklami, na których "Wirtualna Kultura" była, scenografia jest bogata. Jest łóżko, stoły i przepiękne metalowe krzesła. "Wirtualna Kultura" chętnie poznałaby twórcę (twórczynię?) tych krzeseł osobiście.
  • Ważną rolę w spektaklu odgrywa też egzotyczny instrument. Jego dźwięk wszystkich zniewalał.
  • Zespół teatru jest międzynarodowy. Niektórzy artyści mówią po polsku, ale większość śpiewa po angielsku. Wśród artystek jest podobno Finka - niestety "Wirtualna Kultura" fińskiego języka w spektaklu nie usłyszała. 
  • No i wreszcie najważniejsza rzecz. Do tej pory "Wirtualnej Kulturze" się wydawało, że "Pieśń Kozła" to niesamowicie brzmiący chór. Okazało się, że ten chór tworzą fantastyczni soliści. I Ela i "Wirtualna Kultura" nie mogły wyjść z podziwu nad głosem Klaudiusza, czyli barytona Volodymyra Andrushchaka, kliknijcie: Volodymyr Andrushchak

Sami musicie rozstrzygnąć kto ma rację - Ela czy "Wirtualna Kultura" (obie są na zdjęciu powyżej w siedzibie Żółtego Parasola). Na stronach teatru podano taki cel spektaklu "Hamlet - komentarz" (kliknijcie tutaj: Spektakl "Hamlet - komentarz" oraz tutaj: Hamlet Szekspira - Wikipedia):

"Hamlet – komentarz, oparty na dramacie Szekspira, stanowi jego intensywną interpretację, żywą refleksję, dopowiedzenie tego, co dramatopisarz w swoim dziele tylko zasygnalizował, a czego nie powiedział wprost."

Uwaga. 14 lipca 2018 o godz. 21 w sali koncertowej Radia Wrocław, ul. Karkonoska 1, będzie spektakl "Pieśń Leara". Jest to wydarzenie towarzyszące festiwalowi Brave, kliknijcie: Pieśń Leara oraz tutaj: Pieśń Leara - trailer. "Return to the voice" będzie 17 lipca w Katedrze św. Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej, kliknijcie: Return to the voice.

Wiadomość z ostatniej chwili (link przysłała Ela), kliknijcie: Hamlet - komentarz (teksty, obsada itd), 46 stron.

 Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz