poniedziałek, 18 czerwca 2018

Lipcowe spotkania literackie

Czy nam grozi wakacyjna kanikuła? Kto to może przewidzieć? Chyba tylko meteorolodzy. A czy nam grozi wakacyjny sezon ogórkowy w bibliotekach? Tym razem odpowiedź jest prosta: NIE, bo


"Wirtualna Kultura" o Górach Literatury pisze z czterech powodów:
 • Mieszkała kiedyś w Nowej Rudzie w uroczym domku na zboczu góry (zobaczcie zdjęcie powyżej).
 • Wszędzie są miłośnicy literatury i lokalni patrioci - warto to propagować.
 • Może będziecie spędzać wakacje na ziemi noworudzkiej, więc na Góry Literatury możecie się wybrać.
 • Skoro napisała już na blogu o MiedziankaFest, to Górom Literatury też się to "należy", kliknijcie: Miedzianka.

Olga Tokarczuk ziemię noworudzką dobrze zna i o niej pisze (kliknijcie: Olga Tokarczuk - Wikipedia). W Górach Literatury 2018 weźmie udział tak jak w poprzednich edycjach. Program nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że 13 lipca 2918 będą warsztaty w bibliotece w Nowej Rudzie, kliknijcie: Warsztaty prozatorskie. Dodatkową atrakcją będzie konkurs na opowiadania kryminalne lub sensacyjne, w których istotną rolę ma odegrać Wałbrzych, kliknijcie: Konkurs. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu będzie jednym z miejsc, w którym tegoroczne Góry Literatury będą się odbywać, kliknijcie: Stara Kopalnia.

MSA ma charakter międzynarodowy. Około 60 autorów z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Turcji zaprezentuje się w ciągu 31 dni podczas ponad 300 równolegle odbywających się spotkań autorskich w 5 miastach Europy Środkowej i Wschodniej - Wrocławiu, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Lwowie, kliknijcie: MSA 2018..

Miejsca spotkań we Wrocławiu:
MSA zainauguruje 2 lipca 2018 o godzinie 19 w Mediatece spotkanie z Witoldem Szabłowskim, specjalizującym się w problematyce tureckiej, kliknijcie: Witold Szabłowski - Wikipedia. O godz. 20.30 wystąpi pierwszy gość z Turcji: Tuna Kiremitçi – pisarz i muzyk.

"Wirtualna Kultura" w spotkaniach MSA jeszcze nie brała udziału. W kwietniu 2016 była w Mediatece na spotkaniu z Marcinem Mellerem w ramach Festiwalu Podróżniczego - równoleżnik zero, kliknijcie: Gaumardżos - życzę ci zwycięstwa. Było super!

Klub Proza pomyślał też o najmłodszych. W wakacyjne miesiące będą w nim atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży, kliknijcie: Twórcze wakacje w Prozie. Obowiązują zapisy (bilety).
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Czy ty masz jakiegoś podpowiadacza?
  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, MSA podpowiedziała mi w poprzednich latach Ela z Nadodrza, a Góry Literatury dzisiaj moja siostra.

   Krystyna

   Usuń