niedziela, 21 lipca 2019

Co Wirtualna Kultura robi w internecie?

Krystyna-Wirtualna Kultura działa od rana. Jak się obudzi, to najpierw sprawdza, czy dostała jakiś mail. Potem zagląda na Fb, a na końcu klika na prognozę pogody. I dopiero wtedy zaczyna się odwieczny problem: w co się ubrać? Zdradzę Wam tajemnicę. Ona ubiera to, co aktualnie wisi na wieszakach w przedpokoju. Przeglądanie szaf zajęłoby jej za dużo czasu.

Na Fb ma trochę znajomych. Niektórzy z nich stale coś udostępniają, lubią, itd. Trudno za tym nadążać. Ania w niebieskich okularach dużo lubi i wieloma wydarzeniami się interesuje (chyba znacie te przyciski na Fb?). Czy rzeczywiście na tylu wydarzeniach bywa? Przecież teraz są wakacje. Ania w niebieskich okularach zmieniła zdjęcie w tle na Fb. To daje dużo do myślenia.

Ela z Nadodrza znowu wypatrzyła Berlińczyków i ich polubiła (oczywiście chodzi o słynnych muzyków). Basia ze Swojczyc umieściła na Fb zdjęcia plenerowego śniadanka, ale nie napisała, gdzie to było.

Asia - Poziomka udostępnia na Fb dużo wpisów o wydarzeniach na Ołbinie - ZIN, nocne seanse kinowe. Kuba opublikował podsumowanie projektu "Razem rozruszamy Ołbin w rytmie swinga". Jest się czym chwalić!

Wirtualna Kultura śledzi na FB wpisy Ilony Zakowicz, rzecznika seniorów i opiekunów. Ostatnio Ilona interesowała się:

oraz długami czynszowymi, kliknijcie: Program restrukturyzacji długów czynszowych. Umieściła na Fb link do filmu na YouTubie, pokazującego pewien eksperyment socjologiczny. Młodzi ludzie najpierw mówią i pokazują, jak wyobrażają sobie seniorów, a potem w czasie spotkania z prawdziwymi seniorami doznają metamorfozy. Seniorzy okazują się zupełnie inni niż młodzi myśleli. Wirtualna Kultura już ten film kiedyś widziała i z przyjemnością obejrzała jeszcze raz.
Ilona zaapelowała do kobiet, które w latach 50-80tych pracowały we wrocławskich żłobkach, żeby wzięły udział w badaniach prowadzonych przez Katarzynę na Uniwersytecie Wrocławskim. Okazało się, że we Wrocławiu był żłobek w tramwaju w latach 50tych! Były też żłobki tygodniowe. Katarzyna interesuje się, jak żłobki działały. Zgłoszenia mailowe: historiazlobkow@gmail.com

Wirtualna Kultura śledzi na Fb też Martynę Wilk, pomysłodawczynię projektu "Wrocławski Wolontariusz IT".  1 lipca 2019 Martyna razem z dwójką wolontariuszy IT opowiadała w Radiowym Klubie Seniora o doświadczeniach i wrażeniach z konsultacji IT dla wrocławskich seniorów. Bardzo ciekawa rozmowa:

Największym zainteresowaniem na Fb cieszą się zdjęcia. Oczywiście  nikt ze znajomych Wirtualnej Kultury nie ma szans, żeby "przebić" Andrzeja. On ma miliony zdjęć, niektóre z nich już na naszym blogu były. Będzie ich jeszcze więcej. W tym wpisie możecie podziwiać zachody słońca utrwalone przez Andrzeja. Kliknijcie na zdjęcia.

Bardzo ważny komunikat od Dominika Golemy. Ze względów organizacyjnych nie będzie spotkania Grupy Dialogu Społecznego ds. Seniorów 2 sierpnia. Następne spotkanie jest planowane na 13 września (piątek).

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz